Денис Шмигаль обговорив оборонну й гуманітарну підтримку України з делегацією Ради зовнішньої політики Парламенту Данії

Денис Шмигаль обговорив оборонну й гуманітарну підтримку України з делегацією Ради зовнішньої політики Парламенту Данії

Підтримку в оборонній та гуманітарній сферах, у відбудові та відновленні справедливості обговорили під час зустрічі в Києві Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та делегація Ради зовнішньої політики Парламенту (Фолькетингу) Данії на чолі з Мікеелем Острупом Єнсеном.

Прем’єр-міністр України подякував Фолькетингу Данії за укладення угоди про створення Фонду на підтримку України на загальну суму 7 мільярдів данських крон. Він також високо оцінив допомогу Данії у зміцненні нашої обороноздатності, зокрема формування вже дев’ятого пакета озброєння і військового обладнання для України та приєднання до танкової коаліції.

«Наразі ми формуємо повітряну коаліцію. Зокрема, ми ведемо перемовини про передачу Україні літаків F-16, які можуть стати вагомою частиною української ППО, перехоплюючи крилаті ракети. Сподіваюсь, що Данія стане частиною цієї коаліції», — підкреслив Глава українського Уряду.

Як зауважив Денис Шмигаль, Данія однією з перших підтримала ініціативу патронату над відбудовою зруйнованих міст України та налагодила партнерство з містом Миколаєвом. Він відзначив конкретний результат цієї співпраці, а саме — відновлення водопостачання в місті.

«У межах Фонду на підтримку України передбачена підтримка бізнес-ініціатив, що дозволить залучити данські компанії до відбудови України та покрити ризики їхньої діяльності в нашій державі», — додав Прем’єр-міністр.

Очільник Уряду України подякував Данії за приєднання до кола співавторів резолюції щодо реалізації Формули миру Президента України. Денис Шмигаль підкреслив, що Україна також хотіла б бачити Данію серед лідерів у напрямі «Відновлення справедливості». Зокрема, це стосується створення Спеціального міжнародного трибуналу та підтримку діяльність Міжнародного кримінального суду.

Делегація Ради зовнішньої політики Фолькетингу зі свого боку підтвердила, що Данія і надалі єдина в підтримці України.

Залишити відповідь