У межах ініціативи Президента України Володимира Зеленського, на Вінниччині продовжує роботу регіональна онлайн – платформа “Діалог влади та бізнесу”.
Сьогоднішню зустріч із бізнес-спільнотою провела начальник управління економічної політики Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОВА Юлія Крамаренко.
У ході зустрічі Юлія Крамаренко поінформувала про нові можливості для підприємців.
Норвегія оголосила нову програму підтримки приватного сектору в Україні обсягом 100 млн норвезьких крон на 2026–2027 роки.
Мета програми — підтримати інвестиційно готові проєкти та залучити більше приватних інвестицій в Україну.
Кінцевий термін подачі заявок — 17 червня 2026 року.
Подання відбувається через Grants Portal (https://grants.mfa.no/#call/4721/main), де розміщені деталі конкурсу та аплікаційна форма.
Для українського бізнесу це хороша можливість заявити про свої проєкти, знайти додатковий ресурс для розвитку та посилити інвестиційну спроможність.
Оновлення програми «Зроблено в Україні»
У складі політики розвитку українських виробників «Зроблено в Україні» стартує нова програма – кредит 10% на власну генерацію.
З 1 червня великі та середні підприємства зможуть отримати кредити під 10% на будівництво газотурбінних та газопоршневих установок, біогазові та геотермальні станції, а також установки для зберігання енергії та їх приєднання.
Для участі в програмі підприємство має звернутись з інвестиційним проектом до банку. Він оцінить можливість кредитування. Після цього заявка потрапить на погодження до Національної установи розвитку, яка адмініструє програму. Проєкти відбиратимуть на конкурсній основі — за пріоритетами програми та в межах бюджету.
Уряд продовжив дію програми кешбеку на пальне до 31 травня 2026 року. Рішення ухвалене з огляду на збереження високих цін на пальне та активне використання програми українцями.
З 1 травня максимальна сума компенсації становитиме до 500 грн на місяць на одного користувача. Такий рівень відповідає фактичним нарахуванням більшості учасників і дозволяє зберегти підтримку максимальної кількості людей, забезпечуючи адресність програми.
До програми вже приєдналися 219 операторів автозаправних станцій — від національних мереж до локальних АЗС, що дозволяє скористатися кешбеком практично по всій території України. Повний перелік заправних станцій можна знайти на порталі Національний кешбек (https://madeinukraine.gov.ua/national-cashback-palne).
Відкрито нові категорій заяв у міжнародному Реєстрі збитків для України (RD4U)
Починаючи з 29 квітня 2026 року, органи державної влади, органи місцевого самоврядування та бізнес отримують можливість офіційно задокументувати збитки та подати заяви на компенсацію за шкоду, завдану внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України з 24 лютого 2022 року.
Також у межах заходу присутні мали можливість обговорити питання, які їх турбують. Зокрема, розглянули питання щодо визначення митної вартості товару.
Системна комунікація з підприємцями є основою для конструктивної співпраці влади та бізнесу. Відкрита та конструктивна комунікація між владою та бізнес-спільнотою забезпечує оперативне реагування на поточні виклики та розробку узгоджених рішень, спрямованих на забезпечення стабільного економічного зростання регіону.
Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України
Департамент міжнародного співробітництва та регіонального розвитку