Питання реформування освіти завжди викликало гарячі суперечки в суспільстві.

Питання реформування освіти завжди викликало гарячі суперечки в суспільстві.

Начальник Жмеринської районної військової адміністрації Інна ЦИМБАЛ Цимбал Інна, як депутат Вінницької обласної ради, попередньо на відповідній комісії внесла пропозицію забезпечити широке обговорення в районах майбутніх ліцеїв, що передбачає Закон України “Про повну загальну середню освіту”.

За дорученням Наталії Заболотної, першого Заступника начальника Вінницької обласної військової адміністрації Наталя Заболотна у кожному районі відбулося розширене обговорення вказаного питання.

В Україні ще з 2016 року була запланована освітня реформа, яка передбачала в тому числі до 2027 року перехід на 12-річне навчання.

Першими у 2027 році навчатимуться в рамках реформи 10 класники: школярі, які наразі пішли до 7 класів.

А обласні управління освіти подаватимуть на Міносвіти рекомендовані у громадах списки шкіл, у яких функціонуватиме старша школа.

І можливість набирати 10 класи матимуть ті школи, в яких буде:

✅ кількість дітей, визначена законодавством,

✅ дотримані умови організації навчання та безпеки,

✅ проведена кадрова політика спроможної конкуренції.

Про ці та інші важливі напрямки реформування освіти, врахування реалій кожної із 8 територіальних громад Жмеринського району обговорювалось на робочій нараді за участі головних управлінців освіти області:

Володимира Володимировича Буняка – директора Департаменту гуманітарної політики Вінницької обласної військової адміністрації та Тетяни Дмитрівни Каменщук – заступника директора Департаменту гуманітарної політики, начальника управління освіти та науки Вінницької обласної військової адміністрації.

Із громад були запрошені:

⁃ голови або заступника територіальних громад;

⁃ посадовців відповідних відділів або управлінь;

⁃ голови батьківських комітетів в пріоритеті шостих класів, з яких формуватиметься в 27-у році десяті класи;

⁃ запрошували і директорів навчальних закладів, які прогнозовано планують забезпечувати здобуття профільної середньої освіти з 1 вересня 2027р.

⁃ запрошували голів комісій з питань освіти депутатів, а також керівників сільських закладів освіти 3-го ступеню, які наразі по кількості учнів максимально наближені до очікуваного права на створення ліцею.

Насичена, але толерантна розмова дозволила погодити відповіді на усі можливі питання.

До 2027 року, школи, які в громадах заявлені як ті, що будуть ліцеями нового зразка, власники – тергромади, будуть доповнювати спроможністю.

Наше спільне завдання – створити атмосферу довіри й взаємоповаги, забезпечити дітям рівний доступ до якісної освіти. Перед нами дуже багато роботи, тож треба мати мужність і здатність триматися разом заради змін на краще, заради нашого спільного добробуту, заради нашої країни, заради наших дітей, нашої спільної Перемоги!

#мережа_ліцеї

Жмеринська районна військова адміністрація

@Буняк Володимир

Каменщук Тетяна – депутат обласної ради

Жмеринська міська рада

Барська міська рада

Шаргородська міська рада

Северинівська територіальна громада

Станіславчицька громада

@Джуриська громада

Мурафська територіальна громада

Копайгородська громада

Залишити відповідь