Шість громад Вінниччини беруть участь у пілотному проєкті від Координаційного центру КМУ

Шість громад Вінниччини беруть участь у пілотному проєкті від Координаційного центру КМУ

21.07.2024, 21:23

Координаційний центр КМУ розширює поле присутності системи на рівень громад.

Як зазначила Перша заступниця Начальника ОВА Наталя Заболотна, якщо дотепер команди Регіональної координації працювали на рівні областей, то тепер вони заходитимуть до громад – ще ближче до отримувачів послуг з MHPSS.

«У кожній області України, за винятком тимчасово окупованих територій, обрано шість пілотних громад, де вже працюють консультанти Програми. Вони стають додатковими каталізаторами перетворень та посилюють інтеграцію компонентів ментального здоров’я в усі місцеві політики – відповідно до потреб та можливостей кожної території». – зауважила посадовиця.

За словами Наталі Заболотної, у Вінницькій області пілотними громадами стали:

  • Вінницька;
  • Погребищенська;
  • Чеьчельницька;
  • Хмілницька;
  • Томашпільська;
  • Шаргородська.

«Це відповідає одній з головних місій Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як»?, що впроваджується за ініціативою першої леді Олени Зеленської – сервіси з ментального здоров’я мають бути там, де людина живе, поруч з нею, максимально зрозуміло та доступно». – підкреслила Перша заступниця Начальника ОВА.

Регіональні координатори, профільні заступники керівників ОВА, консультанти Програми в громадах – це понад близько 200 фахівців – утворюють велику екосистему впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», що охоплює всю країну.

Серед ключових завдань: каскадування активностей та заходів регіонального рівня на рівень громади, оперативна координація роботи у межах території, створення локальної системи послуг та надавачів, проведення актуальної оцінки потреб та ресурсів, картування послуг, участь у розробці регіональних планів заходів тощо. На місцях загальну координацію діяльності консультантів Програми в громадах будуть здійснювати регіональні координатори.

«Масштабування Регіональної координації до громад – логічний та необхідний крок. На кожній території мають бути фахівці, які об’єднують навколо цінностей Програми всіх стейкхолдерів. Головна мета консультантів Програми у громаді – створення маршрутів для користувачів та надавачів послуг з ментального здоров’я різних сфер, включаючи неурядовий сектор та неформальні сервіси», – наголосила під час установчого зібрання керівниця Координаційного центру Оксана Збітнєва.

Залишити відповідь