«Ти як?»

«Ти як?»

У рамках «Дня спільнодії» та реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською, у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї провели захід «Національно-культурна ідентичність як підтримка стійкості».

У зустрічі взяла участь Перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна.

«Мистецтво та культура давно використовуються у соціальній, педагогічній і психологічній роботі як засіб гармонізації та розвитку ментального здоров’я людини через заняття художньою творчістю. Можливо, саме наше культурне розмаїття і є феноменом? Причиною нашої стійкості? Адже усі свої переживання за долю країни митці викладали на папір, на полотно, у ноти. Тому це і є наша спільна риса, притаманна українській нації. Ми не лише любимо продукувати, але й споживати культурні продукти». – підкреслила Наталя Заболотна.

Також Перший заступник Начальника ОВА наголосила, що – стійкість і ідентичність нерозривно повʼязані між собою.

У свою чергу, регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Олена Бессараба, говорячи про культуру як маркер ідентичності народу, зауважила, що сучасні дослідники говорять про щонайменше 5 успішних стратегій формування національної ідентичності.

«Деякі мають забезпечуватися на рівні держави, інші належать до індивідуальної відповідальності. Перше – це створення єдиного образу нації, забезпечення національної спадщини, розуміння своєї історії. Це прояв ідентичності та стійкості країни. Знищення культури не дасть нації можливості відтворитися. Друге – це символічний капітал, сформований календар свят, річне коло пам’яті дат із загальнонаціональними та родинними ритуалами».- зазначила регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».

За словами спікерки, громадянська культура – це вибудовування стосунків між громадянами та державою, яке безпосередньо впливає на ідентичність.

«Спільні дії проти ворога, зміцнюють почуття колективної єдності. Досвід надто критичний, але його дієвість українці вимушено перевірили на собі»,- додала Олена Бессараба.

«Відтворимо людину – людина відтворить усе» – гасло Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» червоною ниткою проходило крізь усі виступи учасників «Дня спільнодії».

Питання, що обговорювались – цікаві й важливі. Зокрема, йшлося про історичні аспекти української ідентичності, про український етнографічний спадок у розрізі збереження та відновлення традицій, а також про культурну спадщину нашого народу як ресурс психосоціальної підтримки.

Крім цього, охочі мали змогу долучитись до пішохідної екскурсії «Вінницькі мури. Погляд крізь віки» та оглянути виставку «УКРАЇНИ ЩИТ» у «Музеї Мужніх» Вінницького обласного краєзнавчого музею.

Справжньою окрасою зустрічі і яскравим втіленням національної ідентичності стали виступи фольклорного гурту «Мокоша» з добіркою українських народних пісень та солістки Ліліани Подільської з композицією «Вербовая дощечка».

«Плекаючи та захищаючи нашу ідентичність, ми зміцнюємо нашу колективну силу, стійкість та здатність дивитися в майбутнє. Багата й насичена культурологічна, мистецька та ресурсна програма Дня спільнодії дозволила учасникам стати частиною потоку національної ідентичності, дозволила розкрити свій потенціал та сформувати своє власне «Я» – резюмувала Наталя Заболотна.

Олена Зеленська

Наталя Заболотна

Олена Бессараба

Департамент гуманітарної політики Вінницької облдержадміністрації

Культура Вінниччини

Ти як?

Координаційний центр КМУ / Mental Health UA

#Тияк

#Координаційний центр КМУ / Mental Health UA

Залишити відповідь