Про перспективи освітніх закладів.

Про перспективи освітніх закладів.

У районній військовій адміністрації на зустрічі із профільними заступниками голів усіх восьми громад Жмеринського району та начальниками відділів освіти директор Департаменту гуманітарної політики Вінницької обласної військової адміністрації Володимир БУНЯК поінформував про зміни в освітньому законодавстві найближчого часу, а саме щодо реформи профільної середньої освіти.

Спрогнозували разом особливості її впровадження у Жмеринському районі.

Реформа передбачає формування мережі академічних ліцеїв, які з 01 вересня 2027 року будуть забезпечувати надання повної загальної середньої освіти у 10-12 класах.

Відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту» з 01 вересня 2027 року у ліцеї має функціонувати не менше двох класів за трьома профілями навчання на рівні профільної середньої освіти (протягом 10-12 років навчання учнів).

Мета академічних ліцеїв — допомогти учням визначити й розвинути свої сильні сторони, а також дати знання і вміння, необхідні їм для подальшого життя. Тут учень зможе обирати профіль навчання, предмети й курси та проходитиме поглиблену профорієнтаційну підготовку.

В академічному ліцеї учень зможе поглиблено вивчати навчальні предмети / курси відповідно до обраного профілю та проходити підготовку для подальшого навчання у закладах вищої освіти.

Також буде можливість обирати предмети й інтегровані курси (профільні та поза профілем) у міжкласних групах.

У форматі нарад змоделювали якою може бути реальна перспектива із кожною школою в громадах району, коли кількість дітей в окремих зменшилася наполовину, а то і більше.

☝️За інформацією окремих горомад, у їх найбільших селах за три останніх роки, народилося двоє – троє дітей‼️. Очевидно, що у наступному, навіть із різновікових дітей не вистачить сформувати найменший клас. Мінімальна кількість дітей наразі і в 10-11 класах шкіл .

На нараді Цимбал Інна, начальник Жмеринської районної військової адміністрації подякувала керівникам освітньої галузі за спортивні досягнення учнів, які активно брали участь у фізкультурно-масових заходах Жмеринщини.

#Жмеринська_районна_військова_адміністрація

#Жмеринська_міська_рада

Барська міська рада

Шаргородська громада

Копайгородська громада

Северинівська громада

Станіславчицька громада

ДЖУРИНСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

#Мурафська_територіальна_громада

Залишити відповідь