Новий стандарт з лікувального харчування при онкозахворюваннях: чому це важливо?

Новий стандарт з лікувального харчування при онкозахворюваннях: чому це важливо?

Рак – одна з основних медичних проблем людства і науковці всього світу працюють над збільшенням ефективності лікування та пошуком нових підходів до нього. Операції, променева терапія та медикаментозне лікування — це не все, чого потребують люди з онкологічними хворобами.

Як зазначають у Міністерстві охорони здоров’я України, важливий цілісний підхід у піклуванні про пацієнтів і пацієнток.

Підраховано, що від 10 до 20% пацієнтів з онкологічними хворобами помирають не через пухлини, а через недостатнє отримання поживних речовин. Мальнутриція (недостатнє отримання чи засвоєння поживних речовин) під час терапії раку може бути наслідком як хірургічного втручання, так і хімієтерапії та одного з її наслідків – анорексії. Крім того, недостатнє харчування також впливає і на ефективність лікування та реабілітації.

Україна слідкує за всіма новітніми дослідженнями та розробками і цього січня Міністерство охорони здоров’я затвердило новий стандарт медичної допомоги — «Нутритивна підтримка при онкологічних захворюваннях у дорослих».

Він дає медикам чіткі інструкції з лікувального харчування і саме вони можуть бути визначальними у порятунку життя, і точно зроблять лікування ефективнішим.

За інформацією Міністерства охорони здоровя України.

Залишити відповідь