На Вінниччині стартувала інформкампанія з протидії торгівлі людьми «Тобою скористалися»

На Вінниччині стартувала інформкампанія з протидії торгівлі людьми «Тобою скористалися»

21.05.2024, 12:59

Обізнаний – значить захищений! 

За даними останнього дослідження Міжнародної організації з міграції, кожен другий українець (59% опитаних) готовий погодитися хоча б на одну ризиковану пропозицію за кордоном чи в Україні, наражаючи себе на небезпеку експлуатації.

Серед ризиків, на які готові піти українці – робота без офіційного працевлаштування, у закритих приміщеннях без можливості вільно покинути робоче місце, зберігання паспорта та особистих речей у роботодавця, готовність працювати в обмін на безкоштовне проживання/харчування тощо. 

Саме тому важливо бути максимально обачним та обережним, аби не потрапити в ситуацію торгівлі людьми.

Сьогодні представники Департаменту соціальної та молодіжної політики ОВА, ГО «Джерело надії України», Міжнародної організації з міграції та профільних служб провели  інформаційну акцію в середмісті Вінниці.

В обласному центрі за маршрутом 19Б курсував автобус, в якому пасажирам розповідали реальні історії експлуатації та торгівлі людьми, а також поінформували про те, як вберегтися від цього явища та куди звертатися по допомогу.

Вінничани мали можливість дізнатися про найбільш поширені форми експлуатації: трудову експлуатацію, використання у збройному конфлікті, сексуальну експлуатацію, примусове жебрацтво та інші.

Кожен має розуміти, що звертатися по допомогу – важливо. Зокрема, працює Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів – 527, а також Урядова гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та насильству 15 – 47.

Більше про те, як не стати жертвою торгівлі людьми і чим це явище відрізняється від інших

Інформаційна кампанія “Тобою скористалися”  реалізовується у місцевому громадському транспорті 10 міст України, а також у потязі Інтерсіті.

Таке інформування населення впроваджується Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні спільно з Всеукраїнською коаліцією громадських організацій з протидії торгівлі людьми, за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Міністерства  юстиції Швеції.

Залишити відповідь