НСЗУ інформує про супровід та лікування хворих на туберкульоз на первинному рівні медичної допомоги

НСЗУ інформує про супровід та лікування хворих на туберкульоз на первинному рівні медичної допомоги

22.03.2024, 12:14

Як зазначають у Національній службі здоров’я України, довго побутував міф, що лікування туберкульозу можливе виключно в стаціонарі, і цей процес доволі довгий. Але госпіталізація з наступним стаціонарним лікуванням необхідна зазвичай лише тим пацієнтам, які виділяють мікобактерію туберкульозу.

В Україні пацієнти отримують сучасні протитуберкульозні препарати за галузевими стандартами у сфері охорони здоров’я, які відповідають рекомендаціям ВООЗ. Таким чином, за обраною схемою лікування можна досягати повного одужання. Коли пацієнт перестає виділяти мікобактерію і має лабораторне підтвердження цього, лікування можна продовжувати під наглядом сімейного лікаря.

Для цього у Програмі медичних гарантій передбачено пакет послуг “Супровід і лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги”.

Яка допомога надається безоплатно в межах пакету “Супровід і лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги”

В межах пакету безоплатним для пацієнтів із туберкульозом є наступні медичні послуги:

  • визначення спільно з пацієнтом чи пацієнткою моделі підтримки лікування (підтримка лікування за допомогою телемедичних засобів, під наглядом надавачів медичних послуг, за місцем проживання тощо), враховуючи рекомендації лікаря-фтизіатра та інших лікарів;
  • динамічне спостереження за станом здоров’я пацієнта/пацієнтки з діагнозом туберкульоз на первинному рівні медичної допомоги;
  • проведення лабораторних досліджень: біохімічний аналіз крові, білірубін і його фракції, креатинін, сечовина, сечова кислота, молочна кислота/лактат, електроліти та інші дослідження відповідно до галузевих стандартів;
  • забір та транспортування біоматеріалу пацієнта/пацієнтки для виконання бактеріологічних досліджень до регіонального фтизіопульмонологічного центру;
  • направлення пацієнтів на інші методи обстеження до регіонального фтизіопульмонологічного центру та/або до інших закладів охорони здоров’я;
  • контроль за прийомом протитуберкульозних препаратів, призначених фтизіатром;
  • формування прихильності до лікування у пацієнтів, у тому числі із залученням соціальних працівників тощо.

Повний перелік безоплатних послуг та вимоги до закладів, які надають допомогу в межах цього пакету можна переглянути на сайті НСЗУ в розділі “Вимоги ПМГ 2024” (п. 32).

Чи потрібно укласти декларацію з лікарем ПМД, щоб отримувати послуги в рамках пакету “Супровід і лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги”?

Так. Крім того, для отримання медичної допомоги за цим пакетом необхідно мати план лікування, створений фтизіатром.

Як знайти найближчу лікарню, де надають медичну допомогу пацієнтам із встановленим діагнозом туберкульоз?

Знайти такі заклади первинної медичної допомоги та їх адреси можна на дашборді НСЗУ “Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій”.

На третій сторінці у полі фільтрів оберіть область або населений пункт, а в “Групі послуг” – пакет “Супровід і лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги”.

Або зателефонуйте до контакт-центру за номером 16-77.

Поділитись:

Залишити відповідь