На Вінниччині провели перше засідання Ради безбар’єрності при ОВА

На Вінниччині провели перше засідання Ради безбар’єрності при ОВА

12.03.2024, 15:22

Безбар’єрність має стати обов’язковою суспільною нормою.

На цьому наголосив Начальник ОВА Сергій Борзов під час першого засідання Ради безбар’єрності при ОВА за участю керівників громад та районних військових адміністрацій.

«В умовах війни безбар’єрність – це надважлива потреба для багатьох українців, особливо для наших захисників і захисниць. На жаль, кількість тих, хто отримав інвалідність внаслідок війни, постійно зростає. Це як військові, так і цивільні. Тож маємо повністю забезпечити безбар’єрний простір в усіх без винятку сферах: освіті, медицині, спорті, культурі та інших», – зауважив очільник області.

Сергій Борзов також нагадав, що з ініціативи Першої леді України Олени Зеленської «Без бар’єрів» прийнято Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року та затверджено відповідний план заходів з її реалізації. На рівні області розроблений та затверджений Регіональний план заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії.

Підбили підсумки нашої роботи за минулий рік.

Серед ключових питань – безбар’єрність освітнього простору, забезпечення доступності в закладах охорони здоров’я та культури, спортивних закладах, ЦНАПах.

«Аналізуємо вдалі та невдалі кроки. Робимо висновки. Нам ще є над чим працювати. Безбар’єрність – це значно більше, ніж пандус біля під’їзду чи табличка зі шрифтом Брайля. Це можливість для кожного бути мобільним, працювати і вчитися, мати доступ до інформації, без перешкод отримувати державні послуги, розвиватися і повноцінно жити. Тому пріоритет 2024 року – робота в громадах, адже вони найближчі до людей. Кожен житель області має бути включений до життя своєї громади і мати можливість отримати доступні послуги, незалежно від фізичного стану чи місця проживання. Працюємо далі», –  резюмував Начальник ОВА.

Залишити відповідь