На Вінниччині відбувся Форум «Студентське самоврядування: перспективи та виклики»  

На Вінниччині відбувся Форум «Студентське самоврядування: перспективи та виклики»  

Захід організували Студентська Рада Вінниччини за підтримки Департаменту соціальної та молодіжної політики ОВА, Департаменту гуманітарної політики ОВА та обласної військової адміністрації.

У Форумі взяли участь представники студентського самоврядування регіону, а також навчальних закладів та профільних департаментів обласної військової адміністрації. 

Поспілкувалася з учасниками та учасницями заходу, а також передала вітання від Начальника ОВА Сергія Борзова його Перший заступник Наталя Заболотна.

«Повернути б прекрасні часи студентства. Такі думки, певно, були чи не у кожної дорослої людини. У цей період ми сповнені сміливості, неординарних задумів і цікавих ідей. Але потребуємо підтримки та поради. – зауважила посадовиця. –  Такі заходи необхідні не лише для того, щоб ми говорили про сьогодення, а й перспективи. Щоб наші студенти мали можливість навчатися в Україні. Саме це право відстоюють наші Збройні Сили. Щоб наша молодь мала можливості для розвитку».

Також Перший заступник Начальника ОВА підкреслила, що студентське самоврядування – це одна з форм участі молоді у прийнятті рішень. Це можливість отримати навички та компетенції, які можна буде використовувати після завершення навчання у «дорослому» житті.

«Лідерські якості, менеджерські здібності, вміння формувати команду, втілення проєктів – усе це можна набути у студентському самоврядуванні.  Щиро бажаю, аби після цього заходу студенти були сповнені ідеями, планами на майбутнє, сміливими мріями та цілями. Тому що саме для цього і дана молодість. А ми обіцяємо підтримувати у реалізації ваших задумів та проєктів», – підкреслила Наталя Заболотна.

У форматі панельних дискусій присутні обговорили актуальні питання, що найбільше цікавлять студентство.

Зокрема, ректори університетів та директори інститутів розповіли про  виклики, які доводиться долати в освітньому середовищі в умовах воєнного стану.

У свою чергу, керівники закладів професійно-технічної та фахової передвищої освіти окреслили основні тенденції функціонування цієї сфери, розповіли про допомогу військовим, участь активних студентів у обласних заходах та здатність молоді творити зміни.

Під час заходу представники департаментів обласної військової адміністрації надали відповіді на запитання щодо перспектив розвитку студентства Вінниччини, а також ознайомили з роботою структурних підрозділів ОВА.

Зокрема, учасники та учасниці Форуму отримали важливу інформацію про сучасну молодіжну політику, особливості змін в освіті, в тому числі й медичної.

Також присутнім розповіли про особливості сучасного інформаційного простору, оперативне інформування населення регіону через комунікаційні ресурси обласної військової адміністрації та підтримку видавничої діяльності коштом обласного бюджету.

Крім цього, вичерпною була інформація і про можливості співпраці студентства з іноземними фондами, громадськими організаціями та об’єднаннями.

Окрему увагу приділили й особливостям працевлаштування молоді та актуальним запитам на ринку праці.

Після завершення Форуму присутні були сповнені приємними враженнями від спілкування.

Попереду – більше!

Залишити відповідь