Верховна Рада ратифікувала міжурядову Угоду України та Молдови щодо будівництва мосту Ямпіль – Косеуць

Верховна Рада ратифікувала міжурядову Угоду України та Молдови щодо будівництва мосту Ямпіль – Косеуць

08.11.2023, 16:18

Сьогодні український парламент проголосував за ратифікацію міжурядової Угоди України та Республіки Молдова щодо будівництва мосту через Дністер на українсько-молдовському кордоні в районі населених пунктів Ямпіль – Косеуць.

Прийняття законопроекту необхідне для виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності Угодою.

Міжурядова Угода укладається на невизначений термін та набирає чинності з дати отримання будь-якою зі Сторін останнього письмового повідомлення про виконання ними внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання нею чинності.

Угода містить положення щодо надання відповідних пільг з оподаткування, зокрема звільнення від сплати вивізного мита відповідних товарів.
Фактично, підписана Угода та її ратифікація Верховною Радою є зобов’язанням двох країн продовжити будівництво мосту через Дністер.

Посилаючись на ВРУ, Начальник ОВА Сергій Борзов зазначив, що завдяки мосту українські експортери матимуть найкоротший шлях із центру України до країн Центральної та Південно-Східної Європи в обхід окупованому росіянами Придністров’ю.

Це сприятиме розвитку економіки України та створить додаткове сполучення з європейськими країнами.

Сьогодні, 8 листопада, Європейська комісія оприлюднила річну доповідь щодо розширення ЄС, в якій рекомендувала Європейській раді відкрити переговори про розширення з Україною та Молдовою.

У січні 2021 року Президент України Володимир Зеленський і Президент Республіки Молдова Майя Санду підписали Меморандум щодо розвитку транспортно-транзитного потенціалу України та Республіки Молдова.

Залишити відповідь