На Вінниччині для сімей Захисників України провели курс із освоєння навичок психологічної самодопомоги

На Вінниччині для сімей Захисників України провели курс із освоєння навичок психологічної самодопомоги

Серію тренінгів із освоєння навичок психологічної самодопомоги для 120 осіб – батьків та дружин полеглих воїнів, дружин учасників бойових дій провели вінницькі фахівці-психологи за ініціативи і підтримки Департаменту соціальної та молодіжної політики ОВА.

Курс має на меті сприяння збереженню ментального здоров’я населення, набуття навиків самодопомоги та саморегуляції, емоційної стабілізації, турботи про себе та рідних, зниження емоційної напруги та інтенсивності переживання негативних емоційних станів. Про це повідомила регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» у Вінницькій області Олена Бессараба.

Перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна, яка також долучилась до заходів, наголосила: «Жити постійно у напруженні, чекаючи новин з фронту, – це неймовірно важко! Наше завдання, як влади, полегшити цей період та допомогти вирішити труднощі, проблеми, які виникають. Маємо на меті забезпечити кожній дружині, матері, дітям захисників компетентну психосоціальну підтримку. Саме з цією метою впроваджується Всеукраїнська програма ментального здоров’я, яка є ініціативою Першої леді Олени Зеленської. Тому ми і надалі робитимемо подібні заходи, аби підтримати сім’ї військовослужбовців».

Посадовиця побажала не лише учасницям курсу, але й усім, хто чекає рідних з фронту, незламного духу та віри  у наших Героїв.

Варто зазначити, що для проведення заходів було обрано локацію поза межами міста біля озера, у літній період та забезпечено комфортні умови: трансфер, харчування учасників та приємні сюрпризи.

До роботи залучили команду фахівців Вінницького обласного товариства психологів та психотерапевтів. Психологи, психотерапевти, лікарі, соціальні працівники та інші фахівці товариства з 2014 року надають психосоціальну підтримку військовим їм сім’ям та населенню, яке постраждало від війни.

Необхідністю проведення таких курсів стала критична потреба в охопленні великої кількості постраждалих від воєнних дій осіб та забезпечення їх не лише психологічної підтримкою, але і навиками, які дозволять краще розуміти свій стан та зберігати здорову комунікацію із своїми рідними та оточуючими.

Такий захід вперше було апробовано у 2022 році та за позитивними відгуками учасників визначено потребу у його поширенні.

Подібні активності проводяться на Вінниччині у рамках виконання Обласної цільової програми підтримки учасників бойових дій, членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників та Захисниць України на 2022-2026 роки, яка діє на Вінниччині з 2016 року та реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативою Першої леді Олени Зеленської.

Саме завдяки чіткому плануванню та особистій  підтримці профільної заступниці Начальника ОВА Наталі Заболотної, у Вінницькій області запроваджено інноваційні проєкти соціальної та психологічної реабілітації ветеранів війни та членів їх сімей, налагоджену міжвідомчу взаємодію структур, дотичних до вирішення проблемних питань Захисників та Захисниць України, членів їх сімей та родин полеглих воїнів.

Пишаємось нашими Захисниками і Захисницями, підтримуємо їх родини!
Переможемо!

Залишити відповідь