У Києві відбувся VI Міжнародний ветеранський форум “Україна. Захисники. Майбутнє.”

У Києві відбувся VI Міжнародний ветеранський форум “Україна. Захисники. Майбутнє.”

У вівторок, 22 серпня, у Києві відбувся VІ Міжнародний ветеранський форум “Україна. Захисники. Майбутнє”, організований Міністерством у справах ветеранів України.

У щорічному масштабному заході взяли участь понад 500 учасників  – українські ветерани й ветеранки, Захисники і Захисниці, представники української влади, члени урядів держав-партнерів, дипломати, представники громадськості, ветеранських організацій, ветеранського бізнесу та наших міжнародних партнерів.

Форум проходив у форматі панельних дискусій, на яких обговорюються питання державної ветеранської політики, здоров’я та реабілітації ветеранів, повернення ветеранів до цивільного життя та реінтеграції в громади.

Відкрив VI Міжнародний ветеранський форум Президент України Володимир Зеленський. У своєму відеозверненні він зазначив, що цьогоріч держава заснувала нову українську політику   – політику Героїв. Політику шани та створення можливостей для всіх наших Воїнів, для всіх наших ветеранів, завдяки яким Україна жива.

у києві відбувся vi міжнародний ветеранський форум “україна. захисники. майбутнє.”

І щоб реалізувати таку політику, українські урядовці представлять пакет першочергових рішень, щоб наші ветерани й ветеранки могли гідно інтегруватися в мирне життя після повернення з війни.

“З війни завжди повертаються іншими, ніж ішли на неї. І тому це особливо складно – після всього, через що пройшов, після всього, що довелося пережити, після всіх втрат, які бачив… особливо складно будувати життя. Але ви Герої! Ви потрібні! Ви потрібні Україні! Кожен і кожна, хто б’ється заради України, хто наближав та наближає перемогу України. Мільйони людей воюють і працюють заради того, щоб Україна вистояла й захистила себе. Потрібні всі з цих мільйонів! Жодних втрачених доль! Жодних втрачених поколінь! Жодних втрачених можливостей! І, звичайно, не втратити часу. Часу життя”, – наголосив Володимир Зеленський.

Президент зробив акцент, що в основі політики Героїв має бути – від вшанування подвигу українців до нових освітніх можливостей для ветеранів, від якості роботи ВЛК і реабілітації до економічних можливостей, бізнесових, юридичних можливостей, житла для ветеранів – все в політиці Героїв має бути таким, щоб допомагати людям жити.

“Все в нашій державі так чи інакше має стати помічником ветерана, як на сьогодні є помічником Воїна. І всі дієві ініціативи держави та громадськості, дуже важливо – бізнесу, дуже важливо – ініціативи самих ветеранів – усі, які спрямовані на більшу якість української політики Героїв, на інтеграцію та допомогу ветеранам, повинні бути реалізовані. … Я впевнений, що результат буде. Має бути. Слава всім українським Воїнам! Слава всім нашим ветеранам і ветеранкам!”,  – наголосив глава Української держави.  

Учасники Форуму вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих Захисників і Захисниць України.

Також з вітальним словом до гостей форуму звернулися Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук, Прем’єр-Міністр України Денис Шмигаль, Секретар РНБО Олексій Данілов, Міністр оборони України Олексій Резніков,  Міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен, заступник Державного секретаря парламенту Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії у справах оборони, ветеранів і сімей військовослужбовців Ендрю Меррісон.

Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна, виступаючи перед гостями форуму, висловила вдячність усім українським Воїнам, які зі зброєю в руках наразі боронять нашу країну на фронті. А також усім нашим міжнародним партнерам за всебічну підтримку України у боротьбі проти російської агресії.

у києві відбувся vi міжнародний ветеранський форум “україна. захисники. майбутнє.”

“Дорогі наші Захисники і Захисниці!  Завдяки вам ми живі, і завдяки вам держава буде розвиватися і після нашої Перемоги!”, – наголосила вона.

Очільниця Мінветеранів зазначила, що після української Перемоги понад 4 млн осіб будуть ветеранами та членами їхніх родин, та презентувала учасникам і гостям форуму єдину державну ветеранську політику “Шлях ветерана”. Вона включає соціальну та психологічну допомогу, підтримку фахівців з супроводу ветеранів та демобілізованих, забезпечення житлом для ветеранів та членів їхніх сімей, освіту та професійну адаптацію, доступні адмінпослуги через ЦНАПи, сприяння у працевлаштуванні та підтримку ветеранського підприємництва, розвиток адаптивних видів спорту.

у києві відбувся vi міжнародний ветеранський форум “україна. захисники. майбутнє.”

“У плідній співпраці з кожним нашим міністерством та відомствами, при всебічній підтримці місцевої влади та бізнесу, міжнародних партнерів, громадськості разом допоможемо нашим Захисникам і Захисницям гідно повернутися до цивільного життя. Адже ветерани – це, в першу чергу, про гідність, про наші цінності. Об’єднані гідністю ми всі – і ті, хто працює в тилу, і на фронті. Слава Україні!”, – наголосила Юлія Лапутіна.

у києві відбувся vi міжнародний ветеранський форум “україна. захисники. майбутнє.”

Міністр також анонсовувала проведення ветеранських форумів у кожному регіоні України. “Я хочу анонсувати, що після нашого форуму ми будемо йти в громади і будемо проводити діалогові майданчики з ветеранської політики в кожній області. Це прискорить прийняття рішень”, – повідомила очільниця Мінветеранів.

Після урочистого відкриття та виступів почесних гостей розпочалася панельна частина Форуму. Під час трьох тематичних дискусій учасники обговорювали фізичне та ментальне здоров’я, спортивну реабілітацію, досвід відновлення ветеранів та ветеранок у світі, синергію влади, бізнесу та ветеранської спільноти, систему переходу від військової служби до цивільного життя.

Також у межах VІ Міжнародного ветеранського форуму його учасники та гості ознайомилися з виставкою ветеранського бізнесу та поспілкувалися із Захисниками і Захисницями України.

Залишити відповідь