На Вінниччині перебуває з робочим візитом Голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак

На Вінниччині перебуває з робочим візитом Голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак

14 серпня відбулася зустріч Начальника ОВА Сергія Борзова та Голови Національної служби здоров’я України Наталії Гусак з представниками медіа.

Предметом обговорення була реалізація та розширення державної програми «Доступні ліки».

«Наша область має 165 медичних закладів, які уклали договори з НСЗУ, в тому числі – і приватні заклади. Загальна сума цих договорів складає 6 млрд грн. В регіоні активно реалізується програма «Доступні ліки». Вона налічує близько 500 найменувань ліків, які пацієнт може отримати безкоштовно або з невеликою доплатою». – зазначив Сергій Борзов.

Цьогоріч у Вінницькій області було виписано вже 438 565 електронних рецептів. За цим показником область є одним з лідерів серед регіонів України.

Голова НСЗУ Наталія Гусак підкреслила, що поточна ситуація в країні посилила ризик захворювань, адже стрімко погіршився загальний стан українців.

«Є хлопці та дівчата, які повертаються з війни. Вони потребують медичної допомоги у повному обсязі. Також їхні рідні, які переживають за них і потребують підтримки. Крім того, в нас є внутрішньо переміщені особи. Всі ці люди живуть у стресі майже два роки», – зауважила Наталія Гусак.

Голова інституції додала, що попри війну НСЗУ щомісячно без затримок виплачує усім надавачам медичної допомоги кошти.

«Програма реімбурсації продовжує розширюватись. У серпні ми додали ще два напрями: тест-смужки для пацієнтів з інсулінозалежним діабетом та знеболювальні для паліативних хворих», – наголосила Наталія Гусак.

Голова НСЗУ також додала, що задля розширення доступності програми реімбурсації «Доступні ліки» для пацієнтів необхідна тісна взаємодія Національної служби здоров’я України з місцевою владою.

Зокрема аналіз наявної на місцях аптечної мережі у співвідношенні з кількістю жителів громад, стимулювання аптек доєднуватися до програми, розв’язання проблем транспортного сполучення з населеними пунктами, де є аптеки з «Доступними ліками». Також необхідно покращувати інформування пацієнтів про можливості й переваги програми «Доступні ліки».

«Сьогодні матимемо серйозну розмову з головами тергромад. Адже саме вони разом з керівництвом медзакладів розпоряджаються фінансами, які перераховуються від НСЗУ. Перевіримо як лікарні, з якими ми уклали договір, виконують свої зобов’язання». – зауважила Наталія Гусак.

Очільник області підкреслив, що важливо, аби кожен мешканець регіону, який потребує медичних засобів за програмою реімбурсації знав про таку можливість та міг отримати безоплатні ліки недалеко від дому.

«Зараз, як ніколи раніше, маємо сфокусуватися на нашій спільній відповідальності за життя і здоров’я українців та докласти максимум зусиль для покращення якості надання медичних послуг». – резюмував Сергій Борзов.

Зазначимо, що НСЗУ готова розглядати кожну скаргу і звернення щодо не безоплатності надання медичної допомоги у вашій лікарні. Для цього треба зателефонувати на телефон гарячої лінії 16-77 або залишити письмове звернення на офіційному сайті НСЗУ.

Залишити відповідь