Громади Вінниччини вивчали додаткові можливості використання QGIS в управлінні земельними ресурсами

Громади Вінниччини вивчали додаткові можливості використання QGIS в управлінні земельними ресурсами

U-LEAD продовжує серію навчальних заходів для громад щодо використання можливостей геоінформаційних систем для ефективного управління земельними ресурсами.

На базі Вінницького регіонального офісу пройшов практикум «Додаткові можливості використання QGIS в управлінні земельними ресурсами», щоб ознайомити учасників із додатковими можливостями геоінформаційної системи QGIS.

Це вже другий практикум, присвячений функціям QGIS для управління земельними ресурсами громади. Під час заходу представники громад освоювали рівень просунутого користувача геоінформаційної системи. Зокрема, навчались створювати нові шари та об’єкти в базі даних, публікувати дані онлайн та прив’язувати растрові матеріали.

Ці можливості QGIS, за словами експерта з просторового планування та управління природними ресурсами U-LEAD Олександра Гнітецького, дозволяють використовувати більше інформації.

«Наприклад, ви маєте «старий» генеральний план населеного пункту, який не закоординований. А опції прив’язки растрових матеріалів дозволяють його закоординувати, щоб в подальшому його використовувати. Це так само стосується матеріалів розпланування і формування територій», – зазначає експерт.

Створення нових шарів у базі даних і їх публікація онлайн, що в системі QGIS є безкоштовним, дає можливість позначити на карті в базі даних всі інвестиційні ділянки, отримати посилання та опублікувати їх на сайті громади чи будь-де інде за потреби.

Довідково:

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування.

Залишити відповідь