До уваги ВПО! Внесено зміни до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам  

До уваги ВПО! Внесено зміни до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам  

Кабінетом Міністрів України внесено зміни до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Відтермінували норму про виплату на сім’ю, а не на особу, про що зазначено в постанові від 31 липня 2023 року № 789.

Раніше планувалося, що з 1 серпня виплати будуть призначатися не на одну особу, а на всю сім’ю переселенців. Ця норма буде діяти тільки з 1 листопада 2023 року, і документи буде подавати уповноважений член сім’ї.

«З 1 листопада 2023 р. допомога призначається на шість місяців на сім’ю, яка вперше звернулася за призначенням допомоги, та виплачується щомісяця одному з членів сім’ї (уповноважена особа) у такому розмірі: для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 гривень; для інших осіб – 2000 гривень», – йдеться в постанові.

Зміни у виплатах ВПО – згідно з рішенням уряду, з 1 серпня виплати для ВПО будуть призначатися лише на шість місяців.

Допомога може бути призначена сім’ї ще на один шестимісячний період, якщо в родині є:

– діти з інвалідністю;
– люди, які доглядають за особою з інвалідністю;
– люди пенсійного віку;
– які мають трьох і більше дітей віком до 18 років;
– неповнолітні та малолітні діти, які прибули без супроводу законного представника;
– якщо сукупний дохід на одного члена сім’ї не перевищує 4 прожиткових мінімумів.

Кому продовжать виплати?

Для всіх внутрішньо переміщених осіб, які отримують допомогу зараз, з 1 серпня 2023 року буде автоматично продовжено виплату допомоги ще на 6 місяців, до кінця січня 2024 року.

Водночас виплати не продовжуватимуться особам, які:

  • перебувають за кордоном більше 30 календарних днів поспіль без обґрунтованих причин, що підтверджуються документально (обґрунтованими вважаються причини, коли людина була у службовому відрядженні чи на стажуванні, перебувала на лікуванні або реабілітації, доглядала за хворою дитиною, оздоровлювала дитину та ін.);
  • повернулися до покинутого місця проживання.

Крім того, виплати не продовжуватимуться особам, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі або були засуджені за колабораціонізм.

Кому скасують виплати?

З 1 вересня допомога не продовжується для громадян, чий майновий стан дозволяє здійснювати суттєві витрати.

Виплату буде припинено тим ВПО, які:

  • придбали новий транспортний засіб (з року випуску якого минуло менше 5 років), крім авто, які були придбані волонтерами та передані на потреби оборони країни;
  • придбали на суму більше 100 тис. грн земельну ділянку, квартиру, будинок (крім житла, отриманого за рахунок державного чи місцевого бюджету);
  • мають на депозитному банківському рахунку кошти у загальній сумі більше 100 тис. грн;
  • придбали іноземну валюту (крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних, соціальних, освітніх послуг), а також банківських металів на загальну суму більше 100 тис. грн;
  • мають у власності житло, що розташоване на інших територіях ніж тих, де ведуться активні (можливі) бойові дії або які є окупованими, якщо таке житло має площу понад 13,65 кв. м на одного члена сім’ї.

Якщо за результатами перевірки отримувачів через державні реєстри буде прийняте рішення про припинення допомоги, громадянина про це буде повідомлено. У разі незгоди, він може оскаржити таке рішення.

Залишити відповідь