Обласний Координаційний центр підтримки цивільного населення розробить Стратегію роботи громад з ВПО

Обласний Координаційний центр підтримки цивільного населення розробить Стратегію роботи громад з ВПО

Перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна взяла участь у сесії Обласного Координаційного центру підтримки цивільного населення.

Також до заходу долучився заступник Начальника ОВА Андрій Кавунець.

Упродовж двох днів учасники напрацьовуватимуть стратегічний план роботи громад з внутрішньо переміщеними особами та програму підтримки на 2023-2027 роки.

«Тут зібралися саме ті люди, які знають проблеми локального рівня. Представники структурних підрозділів ОВА, РВА, територіальних громад та громадськості. Ми маємо бути відповідальними та з розумінням ставитися до проблем людей». – зазначила Наталя Заболотна.

За словами посадовиці, йдеться про соціальну, психологічну та матеріальну підтримку відповідно до першочергових потреб людини, а також про адаптацію до нових умов, інтеграцію в громаду, а у разі добровільного  повернення особи до покинутого місця проживання, її реінтеграцію.

Перший заступник Начальника ОВА наголосила, що насамперед повинна бути потужна міжсекторальна співпраця.

«Ми маємо напрацювати механізми взаємодії з усіма ланками для того, аби ефективно реалізовувати програми та заходи для ВПО. Не маємо права десь розслабитися. – підкреслила Наталя Заболотна. – Ми усі страждаємо, хтось меншою мірою, а хтось більшою. Проте найстрашніше – це в один момент втратити все та тікати в абсолютну невідомість. Від цієї стратегії напряму залежать долі людей, тому працюємо на максимум!»

Перший заступник Начальника ОВА подякувала Aгентству ООН у справах біженців в Україні та Благодійному фонду «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» за ефективне співробітництво.

Leave a Reply