Уряд ухвалив постанову, яка вносить зміни до порядку призначення виплат на проживання для ВПО

Уряд ухвалив постанову, яка вносить зміни до порядку призначення виплат на проживання для ВПО

У Міністерстві соціальної політики України зазначають, що держава продовжує фінансування однієї з найбільших програм соціальної підтримки ВПО та уточнює параметри її надання.

З 1 серпня 2023 року для всіх внутрішніх переселенців, які наразі отримують допомогу, буде автоматично продовжено виплату ще на шість місяців, тобто до кінця січня 2024 року.

Це стосується людей, які проживають в Україні: для дітей та осіб з інвалідністю – 3 тис. грн., для інших – 2 тис. грн..

Важливо: Постанова надає можливість отримувати допомогу ВПО, у яких народились діти після переміщення.

“Це врегулює проблему, яка виникала з отриманням допомоги на дітей, які народились у ВПО після переміщення і, відповідно, їхнє зареєстроване місце проживання співпадало з місцем задекларованого місця проживання їхніх батьків (місця, куди переїхали ВПО)”, – йдеться в повідомленні.

Також з 1 вересня допомога продовжується для тих громадян, чий майновий стан потребує такої підтримки, і не продовжується для громадян, чий майновий стан дозволяє здійснювати суттєві витрати без допомоги держави.

Для ВПО, які вперше звернуться за отриманням допомоги ПІСЛЯ 01.08.23 р., виплати призначаються на 6 місяців, на сім’ю. Вони будуть виплачуватися одному з членів сім’ї (уповноваженій особі) з розрахунку на кожного члена сім’ї.

Детально про прийняті зміни – у релізі Міністерство соціальної політики України за посиланням 

Залишити відповідь