В Україні презентували онлайн-мапу медзакладів, де можна отримати психологічну та спеціалізовану допомогу з ментального здоров’я

В Україні презентували онлайн-мапу медзакладів, де можна отримати психологічну та спеціалізовану допомогу з ментального здоров’я

На онлайн-мапі відображаються всі медзаклади, які надають безкоштовну психологічну та спеціалізовану допомогу з ментального здоров’я за договором із Національною службою здоров’я України.  Інформація подана навіть у розрізі громад.

«Завдяки онлайн-мапі кожен українець та українка може знайти найближчий медзаклад, де є лікарі, які надають фахову психологічну допомогу. Це і сімейні лікарі, які пройшли підготовку, і лікарі-спеціалісти: психологи, психіатри, психотерапевти, зокрема, дитячі. Для пацієнтів така допомога є безоплатною, вартість послуг оплачує Національна служба здоров’я». – зазначає Перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна. 

Зокрема, безоплатна психологічна допомога включена в медичні послуги при пологах, лікуванні онкологічних захворювань, при наданні реабілітаційної, паліативної допомоги тощо.

Алгоритм дій такий:

  1. зайти на сайт НСЗУ за посиланням: https://www.nszu.gov.ua 
  2. у розділ «Е-дані»  обрати розділ «Аналітичні панелі (Дашборди)» та перейти до дашборду «Надавачі медичної допомоги за напрямом: Психологічна та психіатрична допомога» https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pmg-psychiatry 
  3. далі зазначити населений пункт і обрати вид допомоги, який цікавить.

Всеукраїнська програма ментального здоров’я, яка є ініціативою Першої леді Олени Зеленської, має на меті створити доступ кожній людині до компетентної психосоціальної підтримки. Саме тому Координаційний центр з психічного здоров’я КМУ спільно з міністерствами створює умови для того, щоби турбота про ментальне здоров’я українців пронизувала усі галузі державної політики.

Дашборд презентували Національна служба здоров’я України разом з Координаційним центром з психічного здоров’я при КМУ та Бюро ВООЗ в України.

Залишити відповідь