На Вінниччині продовжують розбудовувати мережу ЦНАПів у громадах

На Вінниччині продовжують розбудовувати мережу ЦНАПів у громадах

За дорученням Начальника ОВА Сергія Борзова, його заступник Андрій Кавунець та начальник відділу регулятивної політики та розвитку підприємництва Департаменту міжнародного співробітництва ОВА Тетяна Ламакіна відвідали Копайгородську, Станіславчицьку та Жмеринську громади.

Під час робочої поїздки посадовець оглянув приміщення, заплановані під розміщення ЦНАП, поспілкувався з керівництвом громад, а також надав необхідні консультації щодо організації процесу відкриття ЦНАП та залучення зовнішнього фінансування для облаштування закладів або їх реконструкції. 

Заступник Начальника ОВА підкреслив, що ситуація у кожній з відвіданих громад досить різна.

«Копайгородська громада власним коштом облаштовує приміщення, де надаватимуться адмінпослуги. Згодом це буде вже діючий ЦНАП. У Станіславчику станом на зараз значна частина адмінпослуг надається на базі структурних підрозділів органу місцевого самоврядування. Обидві громади наразі готують заявки на отримання державної субвенції для створення належних ЦНАП в рамках конкурсу, оголошеного Міністерством інфраструктури. Оглянули також і ЦНАП, що працює в місті Жмеринка – це один із найкращих ЦНАП в області, який вже сьогодні практично відповідає всім необхідним вимогам для отримання статусу Дія-центру», – зазначив Андрій Кавунець.

Нагадаємо, що відповідно до Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації мережі та функціонування центрів надання адміністративних послуг та удосконалення доступу до адміністративних послуг, які надаються в електронній формі», було передбачено відкриття ЦНАПів у громадах, що мають понад 10 тис. мешканців – до 1 січня 2023 року, а в громадах, що мають менше 10 тис. мешканців – до 1 січня 2024 року.

«Пріоритет нашої діяльності – забезпечити виконання вимог закону, саме тому наразі проводимо додаткові консультації в громадах. Зокрема, роз’яснюємо про можливість взяти участь у конкурсі від Мініфраструктури на отримання державного фінансування, яке дасть змогу відкрити нові ЦНАПи та облаштувати вже існуючі відповідно до всіх вимог. Для нас важливо, щоб мешканці кожної громади області могли отримати весь перелік необхідних адміністративних послуг безпосередньо на місцях та в комфортних та доступних умовах», – резюмував Андрій Кавунець.

Залишити відповідь