У громадах Вінниччини тривають робочі наради щодо створення Центрів надання адміністративних послуг

У громадах Вінниччини тривають робочі наради щодо створення Центрів надання адміністративних послуг

За дорученням Начальника ОВА Сергія Борзова, його заступник Андрій Кавунець та начальник відділу регулятивної політики та розвитку підприємництва Департаменту міжнародного співробітництва ОВА Тетяна Ламакіна відвідали Махнівську, Глуховецьку, Самгородоцьку та Турбівську громади.

Під час робочої поїздки місцевому керівництву було надано необхідні рекомендації та роз’яснення щодо облаштування приміщень, відведених під Центри надання адмінпослуг, а також залучення зовнішнього фінансування на їх створення або реконструкцію.

Відкриття нових ЦНАП допоможе розвантажити уже діючі Центри, а також надасть можливість громадянам швидко і якісно отримувати необхідні адмінпослуги безпосередньо у своїх громадах. За словами Андрія Кавунця, це –  питання доступності та відкритості роботи органів місцевого самоврядування.

«Наша позиція як обласної військової адміністрації: ми маємо забезпечити виконання вимог закону як щодо наявності самих ЦНАПів у громадах з населенням більше 10 тисяч мешканців, так і дотримання всіх вимог, постанов та розпоряджень Кабінету Міністрів щодо кількості послуг, технічної доступності, інклюзивності приміщень в діючих ЦНАП. Ми розуміємо, що ЦНАП – це не просто приміщення, а обличчя громади. Практика показує, що в деяких громадах звернень більше, ніж самих мешканців. Зокрема, в Турбівській громаді, яка налічує близько 16 тис. жителів, за минулий рік ЦНАП було опрацьовано близько 25 тис. звернень. Це вкотре доводить, що ЦНАПи зараз є дуже затребуваними, а суттєве збільшення населення області за рахунок внутрішньо переміщених осіб додатково підвищило цей попит», – зауважив Андрій Кавунець.

Нагадуємо, що відповідно до Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації мережі та функціонування центрів надання адміністративних послуг та удосконалення доступу до адміністративних послуг, які надаються в електронній формі», було передбачено відкриття ЦНАПів у громадах, що мають понад 10 тис. мешканців – до 1 січня 2023 року, а в громадах, що мають менше 10 тис. мешканців – до 1 січня 2024 року.

«Продовжуємо працювати у цьому напрямку, адже сучасний і доступний ЦНАП, який відповідає всім вимогам та надає всі передбачені види послуг, має бути в кожній громаді», – підкреслив посадовець.

Залишити відповідь