Пацієнти Подільського регіонального онкоцентру зможуть безкоштовно отримувати променеву терапію на сучасному лінійному прискорювачі

Пацієнти Подільського регіонального онкоцентру зможуть безкоштовно отримувати променеву терапію на сучасному лінійному прискорювачі

Відтепер у Подільському регіональному центрі онкології променеву терапію пацієнти зможуть безкоштовно отримувати на сучасному лінійному прискорювачі.

Система Elekta Synergy Platform – це європейський «золотий стандарт», що дозволяє лікувати онкохворих навіть з IV стадією раку, коли під час терапії не пошкоджуються здорові клітини, а знищуються уражені. 

Сьогодні з роботою устаткування в радіологічному відділенні ПРЦО ознайомилися Начальник ОВА Сергій Борзов та голова обласної Ради Вячеслав Соколовий.

«Лінійний прискорювач дуже важливий, адже він новітній. До цього у нас працювало устаткування старішої моделі на кобальті, яке було менш точним», – зазначив Начальник ОВА.

Він також додав, що за період воєнного стану кількість населення Вінниччини збільшилася приблизно на 10%, а тому зросло навантаження й на медичну галузь. Оскільки онкоцентр є регіональним, то сюди з інших областей також їдуть люди, які потребують фахової допомоги.

Детально про маршрут пацієнта в Подільському регіональному центрі онкології та про роботу системи лінійного прискорювача розповів керівник медзакладу Сергій Перегончук.

Він підкреслив, що новітнє устаткування має низку переваг.

Після консультації радіолога та низки відповідних обстежень пацієнта, окремо медичний фізик та медичний радіолог протягом кількох днів вивчають пухлину, чітко прораховуючи контури для того, щоб точно розподілити дозу опромінення.

Якщо раніше опромінювалася і пухлина, і здорова тканина, то лінійний прискорювач спрямовує дозу опромінення на точно визначену ділянку. Тому клітини пухлини отримують смертельну дозу опромінення, а здорові залишаються неушкодженими.

Присутнім також продемонстрували процес калібрування системи, розповіли алгоритми дії та подальшу роботу з пацієнтами.

Навантаження, яке може нести зазначене обладнання, становить близько 40 пацієнтів на день.

На реалізацію проєкту в цілому витрачено: 78,2 млн грн:

➢ кошти державного бюджету – 36,1 млн. грн.;

➢ кошти НСЗУ та спецфонду – 4,2 млн.грн.

➢ обласний бюджет – 37,9 млн.грн.

«Важливо, що тепер онкохворим не потрібно їздити в інші регіони, чекати черг. Сучасне обладнання функціонуватиме у Подільському регіональному онкологічному  центрі та надаватиме вкрай потрібне лікування пацієнтам», – підкреслив Сергій Борзов.

Leave a Reply