На Вінниччині втілюватимуть проєкт з професійної реалізації  та працевлаштування внутрішньо переміщених осіб

На Вінниччині втілюватимуть проєкт з професійної реалізації  та працевлаштування внутрішньо переміщених осіб

Сьогодні відбулася зустріч директора Департаменту гуманітарної політики ОВА Володимира Буняка з представниками Міжнародної організації з міграції.

У засіданні взяли участь: керівник напрямку роботи з колективними центрами Вінницького офісу МОМ Джордж Спіропулус, в.о. керівника Вінницького офісу Тетяна Неприцька, спеціалістка з роботи з колективними центрами Ольга Сляднева.

Присутні обговорили майбутній проєкт, який планують реалізовувати на Вінниччині. Він стосуватиметься професійної орієнтації та реалізації, а також соціалізації внутрішньо переміщених осіб у територіальних громадах.

«Люди, які не мають робочого місця, не відчувають себе частиною громади і не мають змоги забезпечити себе фінансово, змушені долати неабиякі труднощі та потребують підтримки», – підкреслила Тетяна Неприцька.

Саме тому реалізація проєкту спрямована на довгострокові результати. У рамках його втілення вимушених переселенців інформуватимуть про можливі вакансії, які є в регіоні, а також допомагатимуть із проходженням навчання.

Наразі в області є два заклади професійно-технічної освіти, у яких перебуває найбільша кількість ВПО. Це Вище професійне училище #42 м. Погребище (директорка – Тетяна Каменщук) та ДНЗ «Центр професійно-технічної освіти #1 м. Вінниці» (директор – Валерій Дяків). 

Нагадаємо, що ці 2 освітні заклади стали переможцями Міжнародного проєкту від EU4Skills, у межах якого внутрішньо переміщені особи зможуть пройти  короткострокові курси, які дозволять швидко та безкоштовно здобути нову робітничу професію упродовж невеликого терміну (від 1,5 до 3-х місяців) та отримати сертифікат.

«Ми вдячні нашим міжнародним партнерам за надання постійної підтримки вимушеним переселенцям, які знайшли прихисток у громадах Вінниччини», – підкреслив Володимир Буняк.

Залишити відповідь