Вінниччина приєдналась до пілотного проекту «eStock» від МОЗ України

Вінниччина приєдналась до пілотного проекту «eStock» від МОЗ України

«Е-Stock» – це система, яка допоможе раціонально використовувати кошти на закупівлю ліків та ефективно розподіляти гуманітарну допомогу. Також він містить актуальну інформацію про наявність лікарських засобів, верифікованих статистичних даних та автоматизованих процесів.

Перший модуль системи «e-Stock» — це збір потреб на 2023 рік: хіміотерапевтичних препаратів, радіофармапрепаратів та препаратів супроводу для лікування хворих на онкологію. Окрім цього, сюди включається забезпечення ендопротезами та наборами для імплантації. Все це буде придбано за державний кошт.

«Програма має кілька модулів, але наразі Міністерство охорони здоров’я та медичні закупівлі України працюють над впровадженням першого.  Одна з ідей системи «e-Stock» полягає в підвищенні рівня доступу пацієнтів до ліків та медичних виробів, які вони можуть отримати в лікарні безкоштовно. Передбачається впровадження публічних дашбордів щодо закупівель, поставок і залишків. Крім того, якщо протягом певного часу в медзакладах немає відповідних лікарських засобів, завдяки цій системі пацієнт зможе побачити, коли вони будуть придбані або поставлені в лікарню», – зазначила заступниця директорки Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОВА Тетяна Бондаренко.

Leave a Reply