9 грудня – Міжнародний день вшанування пам’яті та гідності жертв злочину геноциду

9 грудня – Міжнародний день вшанування пам’яті та гідності жертв злочину геноциду

У 2015 році на 69-й сесії Генеральної Асамблеї ООН була прийнята Резолюція, відповідно до якої 9 грудня проголошено Міжнародним днем вшанування пам’яті та гідності жертв злочину геноциду. Таким чином, організація підтвердила всі рішення та постанови в системі ООН, які зробили внесок у створення та розвиток процесу покарання та запобігання злочину.

Українська нація пережила геноцид 1932–1933 років, вчинений комуністичним тоталітарним режимом на території УРСР та етнічних землях українців. Але цей злочин досі є своєрідним викликом для міжнародних організацій, адже в сучасному суспільстві є ті, хто готові йти на масові жорстокі вбивства.

На сьогодні Голодомор визнали геноцидом української нації на офіційному рівні 23 держави.

Події російсько-української війни — це ще один прояв цілеспрямованої агресії, основною метою якої є чергова спроба знищення цілого народу.

З 24 лютого російські війська, порушуючи всі можливі міжнародні норми та права, а найстрашніше — перекресливши будь-які уявлення про людяність та норми моралі, знищують представників національностей лише за те, що вони готові боротися за своє право жити у власній державі, за власними правилами навіть ціною власного життя. І зараз неможливо ні уявити, ні порахувати кількість жертв російського геноциду проти української нації.

Вічна памʼять усім жертвам терору!

Leave a Reply