Браїлівська осінь Володимира Забаштанського

Браїлівська осінь Володимира Забаштанського

05 жовтня заступник начальника Жмеринської районної військової Євгеній Дубовий. Заступник голови Жмеринської_РВА спільно із керівником апарату Вірою Гуменюк ( Віра Гуменюк ) навідалися у мальовниче селище Браїлів аби прийняти участь у літературному святі, приуроченому відомому талановитому поету, перекладачу, лауреату Національної премії ім. Шевченка, воістину народному поету, патріоту, людині, що стала символом людської мужності, сили волі, великому життєлюбу Володимиру Омеляновичу Забаштанському. Йому було б 82…

У вітальному слові Євгеній Володимирович зазначив, що Жмеринщина надзвичайно багата талановитими людьми. Жмеринщина народжує геніїв. І одним із них був Володимир Забаштанський – людина, яка ніколи не забувала про свій рідний край. І сьогодні увіковічується його пам’ять тут, де він народився, де проходило його дитинство, де все своє творче життя він черпав натхнення для своїх творів, додавши, що допоки ми пам’ятаємо тих людей, які принесли нашому краю славу, вони продовжують жити серед нас.

На урочистостях з нагоди вшанування творчості талановитого земляка зібралися колеги по літературному цеху, представники громадськості, односельці, друзі поета, письменники, краєзнавці. У своїх спогадах про Володимира Забаштанського вони наголошували на великій любові поета до України, її історії, що знайшло відображення у його творах. Зокрема, заслужений журналіст України, член Національної спілки журналістів України, Національної спілки письменників України, голова Вінницької обласної організації спілки письменників України Вадим Витковский зазначив, що людина живе доти, доки її пам`ятають і завдяки небайдужим людям пам’ять про наших видатних земляків множиться та буде жити вічно. Також письменник принагідно висловив щирі слова подяки начальнику Жмеринської військової адміністрації Інні Цимбал ( Цимбал Інна) за сприяння у нагородженні обласною премією «За заслуги перед Вінниччиною» від Жмеринського району Петра Мусійовича Перебийноса – нашого земляка, відомого українського поета, журналіста, громадського діяча.

З нагоди вшанування творчості Володимира Омеляновича було вручено Почесні нагороди за значний внесок у розвиток української літератури, популяризацію творчості поета та примноження надбань національної культури.

#Жмеринська_РВА

#Браїлівський_старостинський_округ

Залишити відповідь