Прем’єр-міністр: Україна цілеспрямовано йтиме до мети — покарання воєнних злочинців, які б високі посади вони не займали

Україна запропонувала комплексну систему відповідальності за порушення міжнародного права й злочину агресії росії проти України — це Спеціальний міжнародний трибунал, який матиме мандат на доведення вини у скоєнні злочину російської агресії. Про це зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час відкриття в Нью-Йорку виставки «Російські воєнні злочини». У заході також взяли участь Президент Латвії Егілс Левітс та керівник Офісу Президента Андрій Єрмак в онлайн-форматі.

«Приблизно 40 тисяч воєнних злочинів з боку рф — таким є попередній і далеко не повний результат підрахунків. На деокупованій Харківщині ми вже фіксуємо масові поховання українських громадян, вбитих росіянами. Сотні закатованих цивільних зі слідами тортур та зв’язаними руками», — сказав Денис Шмигаль і зауважив, що виставка покликана донести світові цю жахливу правду.

Знаючи правду про цинічні вбивства, зґвалтування, мародерства, катування з боку росіян, на думку Глави Уряду, не можна ставитися до керівництва росії як до партнерів чи сторони діалогу: «Його слід розглядати як колективного злочинця».

Прем’єр-міністр підкреслив, що ці злочини — не самодіяльність окремих військових підрозділів чи окремих командирів, а цілеспрямований геноцид українського народу. Саме тому цивілізований світ повинен притягнути до відповідальності не лише виконавців, але й тих, хто наказує, розробляє плани й санкціонує ці дії.

«Спеціальний трибунал стане дієвим доповненням роботи Міжнародного кримінального суду. Саме в його компетенції розслідувати злочини геноциду, злочини проти людяності та воєнні злочини. Найбільша в історії МКС команда слідчих та судових експертів уже побувала в Україні, планується відкриття представництва суду в нашій державі», — зазначив Денис Шмигаль.

Очільник Уряду наголосив, що Україна буде цілеспрямовано йти до мети — покарання воєнних злочинців, які б високі посади вони не займали: «Розраховуємо на широку міжнародну підтримку. Адже непокарані злочини мають здатність повторюватися знову. Світ не може цього допустити, якщо прагне йти шляхом розвитку та прогресу».

Залишити відповідь