На Вінниччині розпочались навчання кандидатів в усиновлювачі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі

Виклики сьогодення вносять корективи у життя багатьох людей, особливо дітей. Діти, які з різних причин не можуть виховуватися в біологічних сім’ях, потребують особливої уваги та підтримки. Найкраща допомога для таких дітей – влаштування у сім’ї громадян, які виявили бажання та мають для цього можливості. Для найкращої адаптації дитини в новій родині та забезпечення її потреб кандидатам в усиновлювачі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі необхідно пройти відповідне навчання.

5 та 7 вересня 2022 року фахівці Вінницького обласного центру соціальних служб розпочали проведення 8-денних тренінгів для двох груп кандидатів. Завдяки цьому 29 осіб з 10-ти територіальних громад області отримали можливість для проходження необхідної підготовки. Одночасне навчання у двох групах значно скоротить кількість сімей, які очікують навчання, яке є обов’язковим, та прискорить процес влаштування дітей до родин.

Учасники тренінгів мають можливість здобути знання та навички у сферах компетентностей, необхідних для успішного виховання та розвитку дитини у новій сім’ї. Серед питань, які розглядають майбутні прийомні батьки – забезпечення захисту та безпеки дитини, задоволення її потреб у розвитку, зміцнення стосунків з її родиною, підтримка довготривалих стосунків у житті дитини та взаємодія зі спеціалістами під час виховання дитини в сім’ї.

Програма навчання для кожної групи розрахована на 8 повних робочих днів. Крім того, учасники тренінгу щодня отримують домашні завдання, виконання яких дає можливість пригадати, обміркувати та закріпити опрацьований матеріал.

Програмою навчання передбачена інформаційна зустріч з представником служби у справах дітей обласної військової адміністрації – головним спеціалістом відділу усиновлення та сімейних форм виховання Іриною Дудар, щодо особливостей різних форм сімейного влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Залишити відповідь