Керівники іноземних дипломатичних представництв відвідали у Вінниці місце трагедії на Площі Перемоги

У рамках робочого візиту до Вінниччини, керівники іноземних дипломатичних представництв разом із очільниками області та міста  відвідали місце трагедії, яка сталася внаслідок ракетного удару 14 липня на Площі Перемоги.

Присутні вшанували загиблих хвилиною мовчання та покладанням квітів.

Під час огляду місця трагедії також йшлося про подальшу долю споруд та самої площі.

«Будинок офіцерів був зведений в 30-х роках минулого століття. Ця будівля є пам’яткою архітектури місцевого значення. Вона охороняється законом. Фасад залишився і він має бути в оригінальному вигляді. Відновлення концертної зали може бути в іншому форматі. Про це ще радяться архітектори, тож буде прийнято рішення, виходячи з технічних можливостей», –  зазначив Сергій Борзов.

У свою чергу, заступник Начальника ОВА Олександр Піщик, розповідаючи про трагедію, зазначив: «Для нас це невимовний біль… На жаль, людей уже не повернеш. Будинок офіцерів – це архітектурна пам’ятка місцевого значення, яка за часів Другої світової війни була пошкоджена, але все ж збереглася. Також сьогодні символом стійкості нашого народу є пам’ятник Повітряним Силам – літак, який у день трагедії зазнав значних руйнацій, проте він вистояв».

Вінницький міський голова Сергій Моргунов поінформував про масштаб руйнувань, зокрема, про ушкодження житлових будинків, які знаходяться неподалік від місця ракетного удару, закладів соціальної інфраструктури. За його словами, наразі місцева влада за підтримки міжнародних організацій та фондів уже розпочала процес відновлення помешкань, ушкоджених внаслідок ракетного удару.

Під час перебування на місці події очільники області та міста закликали іноземних представників по можливості долучитися до відновлення зазначених будівель та Площі Перемоги.

У свою чергу керівник групи гуманітарної програми Посольства Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії в Україні Саскіа Голдман зауважила: «Насамперед, хочу висловити наші щирі співчуття від імені уряду її Величності з приводу тієї жахливої ракетної атаки, яка нещодавно сталася у вашому місті. Наш уряд продовжуватиме надавати допомогу. Раніше ми оголосили про гуманітарну підтримку Україні на суму 220 млн фунтів стерлінгів, яка вже надходить. Ми підтримуємо контакти з гуманітарними організаціями, з такими структурами як ООН, іншими організаціями громадянського суспільства. Дуже приємно, що ця допомога продовжує надходити у ті місця, де вона дійсно потрібна. І будемо надалі працювати на регіональному рівні з нашими партнерами, аби надати необхідну допомогу Україні».

Залишити відповідь