Держава відшкодовує витрати за енергоносії власникам житла, які прихистили внутрішньо переміщених осіб

Держава відшкодовує витрати за енергоносії власникам житла, які прихистили внутрішньо переміщених осіб

Причому уже з травня внесено зміни до переліку документів, які є підставою для отримання відповідної компенсації.

Спочатку обов’язковою вимогою була наявність документів, які підтверджують право власності.

Але по факту у сільській місцевості в середньому лише до 20 % господарів мали оформлені документи.

Тому були внесені зміни, які дозволили у разі відсутності такого, підтверджувати власність в тому числі довідкою, яка видається міською/ сільською радою на підставі витягу з погосподарської книги.

Неодноразово до Жмеринської районної військової адміністрації зверталися люди, які хочуть отримати компенсацію витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, й зазначали про те, що у них відсутній документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням. Відповідна норма була передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 19 березня 2022 року № 333.

Зміст вищезазначеної постанови звужували права громадян, які прихистили внутрішньо переміщених осіб.

Тому і в тому числі

Жмеринська районна військова адміністрації в особі голови Інни Цимбал клопотали перед депутатом Верховної Ради України Іриною Борзовою ( Ірина Борзова Народний депутат України ) про внесення змін до відповідної постанови, в якій вбачала розширення переліку документів, які надають право громадянам на отримання компенсації витрат.

29 квітня 2022 року була прийнята постанова Кабінету Міністрів України № 490 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 19 березня 2022 р. № 333», якою розширено перелік документів, які підтверджують право громадян, що прихистили внутрішньо переміщених осіб на отримання компенсації витрат.

Компенсацію можуть отримати громадянам України віком від 18 років, які є власниками житла, або їх представникам, наймачам (орендарям) житла державної або комунальної власності, спадкоємцям, які прийняли спадщину і безоплатно розміщували внутрішньо переміщених осіб, крім членів своєї сім’ї, у розумінні Сімейного кодексу України, (далі – особи, що розмістили внутрішньо переміщених осіб), для покриття понесених ними витрат, пов’язаних з розміщенням внутрішньо переміщених осіб.

Підтвердженням права власності є витяг Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, крім випадку набуття права власності до 1 січня 2013 року.

Для випадку набуття права власності до 1 січня 2013 року до інших документів, які встановлюють права на володіння нерухомістю відносяться:

– договори, на підставі, яких набувається право власності (купівлі-продажу, дарування, міни);

– свідоцтво про право власності, видане органом приватизації наймачам житлових приміщень у державному та комунальному житловому фонді;

– свідоцтво про право власності на нерухоме майно, видане органом місцевого самоврядування або місцевою державною адміністрацією;

– свідоцтво про право на спадщину;

– свідоцтва про право власності на частку у спільному майні подружжя у разі смерті одного з подружжя;

– судове рішення, що набрало законної сили, щодо набуття права власності на нерухоме майно;

– інші документи, що відповідно до законодавства підтверджують набуття права власності на нерухоме майно, у т.ч. інформація з погосподарських книг.

Отже, наша держава дбає не лише про внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану, а й про долю громадян, які надали своє житло внутрішньо переміщеним особам, які потребували цього житла.

Залишити відповідь