Розраховуємо на безпрецедентну бізнес-підтримку від Британії для розбудови України – Свириденко

Розраховуємо на безпрецедентну бізнес-підтримку від Британії для розбудови України – Свириденко

Представники України та Великобританії вже у червні проведуть інвестиційну конференцію, яка може стати платформою для ще більш потужної підтримки нашої країни в економічному секторі та суттєво допомогти у післявоєнному відновленні.

Про це повідомила перша віцепрем’єр-міністерка України – міністерка економіки Юлія Свириденко за підсумками зустрічі з держсекретаркою з питань міжнародної торгівлі Великої Британії Енн-Марі Тревельян.

За словами Свириденко, Україна розраховує, що вже на початку червня почнуть діяти нульові митні ставки на експорт українських товарів до Великої Британії.

«Це дозволить українським експортерам збільшити обсяг вивозу продукції. В першу чергу, йдеться про такі товари, як борошно, зерно, молочна продукція, м’ясо птиці та напівфабрикати, мед, кукурудзу, цукор. В результаті залучимо до країни додаткові обсяги валютної виручки, що позитивно вплине на макрофінансову стабільність в державі», – зазначила вона.

Міністерка додала, що обʼєм товарообігу між двома країнами продовжить зростання навіть не дивлячись на війну в Україні. У 2021 році зростання склало 40%.

«Сподіваємося на подальшу співпрацю в стратегічно важливих для України галузях промисловості та сільського господарства. Нам потрібні британські інвестиції для оновлення та перебудови економіки на нових засадах із застосуванням сучасних технологій», – розповіла Свириденко.

Станом на 2021 рік прямі інвестиції Великої Британії в Україну сягнули 3 млрд доларів. Обидві країни мають намір відновити практику таких інвестицій, що стане однією з головних тем інвестиційної конференції у червні.

«Подякувала Великій Британії за всебічну допомогу – військову, фінансову і технічну. Сьогодні наше партнерство вийшло на принципово новий рівень, що допоможе Україні вистояти та перемогти російських агресорів», – підкреслила міністерка.

Як раніше зазначала Юлія Свириденко, для України важливо мати повний доступ на ринок Євросоюзу, що передбачає відсутність квот і тарифів, а також логістичних обмежень.

Залишити відповідь