На відбудову дорожньої інфраструктури України знадобиться 3-4 роки – Івко

На відбудову дорожньої інфраструктури України знадобиться 3-4 роки – Івко

За наявності достатнього фінансового ресурсу, на відбудову дорожньої інфраструктури України, зруйнованої російськими агресорами, знадобиться 3-4 роки. Про це  повідомив  перший заступник голови Укравтодору Андрій Івко.

«За два роки інтенсивної відбудови доріг, обсяг українського дорожнього ринку сягнув 9 мільярдів доларів. Укравтодором була напрацьована база для 10-річного розвитку галузі. Але 24 лютого 2022 року в Україну вдерлися російські війська і, лише за нашими сьогоднішніми підрахунками, пошкодили та зруйнували 24 тисячі кілометрів доріг та більш ніж 300 мостів», – зазначив він.

Відбудова українських доріг – у фокусі уваги Конференції європейських директорів доріг (CEDR), яка проходить 12-13 травня у Будапешті. Повідомляється, що в столиці Угорщини зібралися лідери європейських національних дорожніх адміністрацій.

Учасники конференції обговорять масштаби завданих руйнувань та збитків; спрощення і скорочення термінів проєктування доріг та штучних споруд; трансформування підходу до державних закупівель (скорочення термінів без зниження якості) та перехід на європейську систему ціноутворення.

«Ми ініціюємо створення міжнародної робочої групи керівників дорожніх агентств Європи, де наші колеги і партнери зможуть координувати свої зусилля для відновлення дорожньої інфраструктури України. Ми вже отримали кілька пропозицій щодо обміну досвіду з будівництва тимчасових мостів, надання Україні необхідного дорожнього обладнання та розробки проєктів для відновлення зруйнованих об’єктів», — зазначила радниця міністра інфраструктури Олександра Азархіна.

Нагадаємо, що раніше міністр інфраструктури України Олександр Кубраков розповів про польський міжнародний хаб, через який проходить стратегічна допомога Україні.

#війна #відновлення #інфраструктура #Укравтодор #АндрійІвко

Залишити відповідь