Війна і міф: УІНП презентував новий ролик про міф «Ніхто не забутий – ніщо не забуте»

У рамках відеопроєкту розвінчування російської пропаганди «Війна і міф» Український інститут національної пам’яті випустив новий ролик, у якому детально пояснюється, що не так із популярною радянською фразою «Ніхто не забутий – ніщо не забуте».

Відомий повоєнний заклик, який за задумом мав би увічнювати пам’ять усіх загиблих у війні радянських громадян, не відповідає дійсності, адже офіційний перелік жертв війни був далеко не повним. Насправді ж, «забутих» жертв і потерпілих – мільйони.

Зокрема, «забуті» учасники так званих «прикордонних конфліктів» у 1941 році, «забуті» десятки тисяч військовополонених, жертв Голокосту, остарбайтерів та інвалідів війни. Реальної статистики загиблих у роки Другої світової війни просто не існує, адже це не відповідало економічним інтересам тодішньої влади: родинам зниклих безвісти не потрібно було здійснювати виплати від держави.

Аналогічне ставлення до своїх загиблих демонструють керівники сучасної росії: втрати російських військових у війні з Україною замовчуються, тисячі загиблих оформлюють «зниклими безвісти».

Залишити відповідь