Спільна нарада  голови Жмеринської військової адміністрації, керівників силових структур, територіальних громад та представників духовенства різних конфесій

Спільна нарада  голови Жмеринської військової адміністрації, керівників силових структур, територіальних громад та представників духовенства різних конфесій

На порядок денний наради винесене питання щодо узгодження часу проведення  Богослужінь під час святкування Католицького Великодня 17 квітня та Православного Великодня 24 квітня 2022 року  у громадах Жмеринського району.

Інна Цимбал – голова Жмеринської районної військової адміністрації інформувала присутніх про те, що на території Жмеринського району функціонує 124 релігійні організації: римо-католицькі костели та православні храми.

            З метою дотримання чинного законодавства, а саме встановленої комендантської години з 22:00 год до 06:00 год, задля запобігання реальної загрози життю і безпеці мешканців територіальних громад, заплановані заходи мають відбуватися  з дотриманням правового режиму воєнного стану.

            Полковник Анатолій Присяжнюк – начальник Жмеринського районного ВП ГУНП у Вінницькій області відзначив обов’язковість дотримання комендантської години та недопущення масового скупчення вірян  під час проведення Пасхальних Богослужінь. 

          У своєму слові настоятель-отець Віталій Римо-католицької церкви наголосив, що їхня конфесія є перша, яка розпочинає Пасхальне Богослужіння. Святкові заходи, у тому числі освячення пасок, розпочнуться 16 квітня з 12:00 до 21:00 год та продовжаться у неділю зранку 17 квітня о 06:30 год.

Святкування Православного Великодня розпочнеться 23 квітня після 12 год з освячення пасок та буде тривати до 21 год. Благочинний Жмеринського округу Вінницької єпархії УПЦ протоієрей Ярослав Коромчевський погодився з вимогами чинного законодавства на період воєнного стану та пообіцяв проінформувати священників та прихожан Жмеринського благочиння про перенесення нічного Великоднього Богослужіння на 06:30 год 24 квітня, по завершенню комендантської години у неділю вранці.

Ігуменя Антонія Свято-Троїцького Браїлівського жіночого монастиря Вінницької єпархії Української Православної Церкви, під час проведення Пасхального Богослужіння,  погодилася з існуючими обмеженнями воєнного стану та встановленої комендантської години.

         За результатами наради домовлено, що керівники релігійних конфесій доведуть графіки проведення Пасхальних Богослужінь до прихожан, з врахуванням дотримання комендантської години та уникнення масових зібрань, з метою запобігання реальної загрози життю і безпеці громадян в умовах воєнного стану.

Голови територіальних громад Жмеринського району, у свою чергу,  сприятимуть інформуванню мешканців громад щодо часу освячення паски та проведення Богослужінь з нагоди Великодніх свят, з метою недопущення скупчення великої кількості людей та дотримання комендантської години.

Leave a Reply