Міністерство охорони здоров’я України спільно зі Stopfake публікує дайджест спростувань медичних міфів №22 — «Чистий мозок»

Міністерство охорони здоров’я України спільно зі Stopfake публікує дайджест спростувань медичних міфів №22 — «Чистий мозок»

А правда, що Канада скасовує всі пов’язані із COVID-19 обмеження у відповідь на протести? Експерти ще кажуть, що вакцина Pfizer проти COVID-19 є «небезпечною»?

Міністерство охорони здоров’я України спільно зі Stopfake публікує дайджест спростувань медичних міфів №22 — «Чистий мозок».

❌МІФ №1: У всіх вакцинованих від COVID-19 вагітних стався викидень – «приховані дані» випробувань.У мережі поширюється чергова дезінформація про те, що «приховані дані» випробувань вакцини Pfizer проти COVID-19 нібито показують, що у всіх вагітних жінок, які отримали щеплення, трапився викидень. Про це начебто є свідчення у звіті «Сукупний аналіз повідомлень про небажані явища після отримання дозволу», де описано 270 вагітностей жінок, що отримали вакцину цього виробника.

✅ФАКТ: У документі Pfizer-BioNTech, який компанія подала для реєстрації своєї вакцини, розглядаються деякі несприятливі повідомлення після вакцинації від COVID-19. Втім описані випадки не показують причинно-наслідковий зв’язок між небажаним явищем та вакцинацією. Немає доказів того, що всі вагітності жінок, які отримали щеплення у звітний період, закінчилися смертю плода. 238 вагітностей, які аналізуються в документі, тривали на момент написання тексту статті, і автори публікації ще не мали даних про результат вагітності. Також автори публікації не зіставляли ці дані із загальною кількістю вакцинованих вагітних жінок у світі чи у США.Більше інформації тут➡https://bit.ly/3oTDgE1

❌МІФ №2: Вакцинація під час пандемії провокує мутацію вірусу до варіантів, що є заразнішими.Розповсюджується твердження, що вакцинація від COVID-19 у розпал пандемії є причиною появи мутацій нових, більш заразних варіантів вірусу, а масова вакцинація від «Омікрону» взагалі «обернеться катастрофою». Також у публікаціях заявляють, що «найбільше заразу розносять» саме вакциновані, і після кількох мутацій вірусу вони повністю втрачають імунітет до нього. Такі заяви належать бельгійському ветеринару та вірусологу Геерту Ванден Босше, популярному серед антивакцинаторів.

✅ФАКТ: Наукові дані не підтверджують тези бельгійського ветеринарного лікаря Геерта Ванден Босше. Навпаки, дослідження показують, що вакцинація від COVID-19 знижує передачу інфекції та частково захищає від нових варіантів коронавірусу. Згідно з інформацією експертів Health Desk, жодна з наявних вакцин не є причиною появи більш небезпечних варіантів COVID-19. Більше інформації тут➡https://bit.ly/3HUd1Vv

❌МІФ №3: Канада скасовує всі пов’язані із COVID-19 обмеження у відповідь на масові протести.У соціальних мережах поширюють інформацію про те, що Канада з 28 лютого нібито скасовує всі обмеження, пов’язані з COVID-19, — у відповідь на масові протести руху так званих «далекобійників». Насправді такі твердження не відповідають дійсності.

✅ФАКТ: Деякі канадські провінції поступово пом’якшують жорсткі обмеження щодо COVID-19. Однак це пов’язано зі спадом захворюваності в Канаді, де майже 80% населення повністю вакциновані. Канадський прем’єр-міністр Джастін Трюдо підкреслив, що Канада все ще перебуває у розпалі смертельної пандемії, і певні обмеження діятимуть доти, доки ситуація не стане більш контрольованою.Більше про цей міф тут➡https://bit.ly/3sKBBSt

❌МІФ №4: FDA визнали, що вакцина Pfizer проти COVID-19 є «небезпечною».Поширюється інформація про те, що в Управлінні з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA) нібито визнали, що їх ввели в оману стосовно безпеки вакцини Pfizer проти COVID-19. «Серцеві напади відбуваються у 71 раз частіше, ніж від інших вакцин. Їхні вакцини вбивають двох людей на кожне врятоване життя», — нібито йшлося на віртуальному засіданні FDA.

✅ФАКТ: Подібна заява була зроблена незалежним спікером, не пов’язаним із FDA. Його висновки ґрунтуються на даних Системи звітності про побічні ефекти вакцини VAERS. Однак ці звіти не свідчать про причинно-наслідковий зв’язок, а лише демонструють часовий зв’язок між вакциною та побічними ефектами.Більше у спростуванні➡ ​​​​https://bit.ly/3LC6iC2

❌МІФ №5: Щеплення призвело до смерті дитини.Дезінформатори розповсюджують повідомлення про смерть дитини нібито «після щеплення». Як доказ наводять відео, на якому чоловік плаче біля нерухомого тіла дитини, а його намагаються заспокоїти люди навколо. Якоїсь додаткової інформації про те, яке саме щеплення було зроблено дитині, коли і де саме це сталося, користувачі не повідомляють. «Батько втратив сина після щеплення, моторошне горе. Бережіть своїх дітей», — описує відео один із користувачів.

​​✅ФАКТ: Перед нами відеопідробка. На поширених кадрах зображено дівчинку, яка загинула 20 жовтня 2021 року в результаті сирійсько-російського артилерійського обстрілу в місті Аріха. Того дня, за повідомленнями правозахисників, загинуло 12 мирних жителів.

Більше у спростуванні➡https://bit.ly/34OMGdb

#міф_факт#чистий_мозок#COVID19#МОЗ

Залишити відповідь