Засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

Засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

Під керівництвом голови районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій – голови районної державної адміністрації Інни Володимирівни Цимбал 11 січня проведено засідання районної комісії з питань ТЕБ та НС.

На нараду були запрошені члени комісії, усі керівники медичних закладів Жмеринського району, зокрема центрів ПМСД, Жмеринської ЦРЛ та Барської і Шаргородської міських лікарень для обговорення нагальних питань: – про дотримання обмежувальних протиепідемічних заходів на території району та забезпечення виконання плану вакцинопрофілактики гострої респіраторної хвороби COVID -19 забезпечення пожежної та техногенної безпеки у медичних закладах Жмеринського району при використанні кисневого обладнання.

Цимбал Інна заслухала усіх учасників наради щодо проблемних питань, які виникають під час боротьби та запобігання поширеню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Одним з важливих засобів подолати хвороби є вакцинація. Так вакцинація це не панацея, як зазначила начальник відділу епіддосліджень відокремленого структурного підрозділу Жмеринського міськрайонного відділу лабораторних досліджень Людмила Кащук: однак щеплення в більшості випадків вберігає від хвороби, або перебіг хвороби значно легший.

За статистикою, наведеною Л.Кащук, з трьох територіальних громадах Жмеринської, Северинівської і Станіславчицької від COVID-19 померло 120 осіб, з них одна людина вакцинована, інші 119 не вакциновані. Ту ж картину підтвердили лікарі Барської і Шаргородської лікарень. Вакцинованих людей хворіє не значний відсоток, від 2 до 10%, і ніхто з них, коли захворіє не потрапляє в реанімаційне відділення, як додав директор Жмеринської ЦРЛ Ростислав Боровський.

На сьогоднішній день проблему з подачею кисню хворим у лікарнях району частково вирішено. Великі об’єми фінансування отримано з державного бюджету на придбання кисневих концентраторів. Їх встановлення завершено, запуск заплановано провести впродовж місяця. Завдяки державній підтримці киснепостачання у Жмеринській ЦРЛ, Барській та Шаргородській МЛ забезпечить вчасне та безперебійне постачання медичних газів.

У зв’язку з використанням кисневого обладнання у лікувальних закладах, вимоги до виконання заходів пожежної безпеки зростають. З метою попередження пожеж та надзвичайних ситуацій у закладах охорони здоров’я, травмування і загибелі на них людей Жмеринським районним управлінням ГУ ДСНС України у Вінницькій області здійснено обстеження та проведено аналіз стану забезпечення пожежної та техногенної безпеки в КНП «Жмеринська ЦРЛ».

Про результати проведеного обстеження доповіли заступник начальника Жмеринського РУ ГУ ДСНС Василь Миронюк та інспектор Анатолій Лісовий. Для вжиття відповідних заходів та покращення ситуації щодо усунення недоліків напрацьовано ряд спільних дій представників ДСНС та керівництва лікарні. Разом з тим Ростислав Васильович зазначив про фінансову сторону питання, адже ряд робіт які необхідно виконати для забезпечення пожежної і техногенної безпеки в Жмеринській ЦРЛ потребують значних коштів, які лікарня недоотримала від територіальних громад.

Підсумовуючи вищевикладене голова комісії Інна Цимбал ініціювала підготувати листи керівникам територіальних громад Жмеринського району щодо винесення на сесії місцевих рад питання про посилення інформаційної кампанії щодо обов’язкової вакцинації населення. Також Інна Володимирівна відзначила, яку велику роботу проведено в Жмеринській ЦРЛ, зокрема розбудовані нові приміщення, встановлено сучасне обладнання, тому збереження досягнутого є також відповідальністю керівників територіальних громад. Про необхідність фінансування лікувальних закладів, в тому числі робіт, направлених на усунення порушень вимог пожежної безпеки, буде поінформовано усі територіальні громади району.

За результатами засідання районної комісії з питань ТЕБ та НС прийнято відповідні рішення.

Залишити відповідь