Програма Президента України «Велике будівництво» діє! Відкриття оновленої лікарні швидкої медичної допомоги у місті Вінниці – знакова подія для регіону – Сергій Борзов

Програма Президента України «Велике будівництво» діє! Відкриття оновленої лікарні швидкої медичної допомоги у місті Вінниці – знакова подія для регіону – Сергій Борзов

Вінницька лікарня швидкої медичної допомоги –  це об’єкт програми Президента України Володимира Зеленського «Велике Будівництво», який напередодні Нового 2022 року повністю добудований і обладнаний для якісного надання медичних послуг жителям Вінницької громади.

Під час відкриття модернізованої лікарні ШМД, Голова облдержадміністрації Сергій Борзов зазначив: «Сьогодні ми відкриваємо надсучасне діагностичне та хірургічне відділення. І це вкрай важливо, адже  медзаклад цілодобово приймає пацієнтів. Потужне діагностичне обладнання полегшить роботу лікарів, які надають фахову медичну допомогу та рятують життя людей. Тож сьогодні чудова подія не лише для Вінниці, а й для усієї нашої області загалом. Програма Президента України «Велике будівництво» діє!».

Голова ОДА  також зазначив, що на «Добудову головного корпусу клінічного лікарні швидкої медичної допомоги та капітальний ремонт частини приміщень «Вінницька міська клінічна лікарня ШМД» в рамках проєкту EMERGENCY-2020 по вул. Київській, 68», з державного бюджету було витрачено 141 млн грн, з місцевого – 151 млн грн.

«Важливо, що реалізація даного проекту, загальною вартістю майже 294 мільйони –  це результат налагодженої співпраці міської влади та органів державної влади»,- зауважив Сергій Борзов.

Нагадаємо: кошти також було виділено з Державного фонду регіонального розвитку – 25,6 млн грн.;  з субвенції на соцекономрозвиток – 86 млн грн ; із субвенції на розвиток медицини (програма EMERGENCY-2020 – закупівля медичного обладнання) – 30,3 млн грн 

Відтепер у Вінниці пацієнти зможуть безкоштовно пройти обстеження на новому сучасному дороговартісному обладнані.

І все це стало можливим завдяки програмі Президента України EMERGENCY-2020, у межах «Великого будівництва». Програма передбачає облаштування приймальних відділень опорних лікарень у єдиному стандарті – від добору кольору до розташування кімнат. Головна мета проекту – створити комфортні для пацієнта умови.

Такі приймальні відділення вже працюють у 10 опорних лікарнях  на Вінниччині: у Жмеринці, Бершаді, Гайсині, Калинівці,  Козятині,  Могилеві-Подільському, Ямполі, Хмільнику, Тульчині та відсьогодні –  у  Вінниці!

Народний депутат України Ірина Борзова, оглянувши приміщення, зазначила: «В Україні, вперше за роки незалежності, держава придбала досить дороговартісне та сучасне обладнання, якого раніше не було. Найголовніше те, що відтепер люди можуть отримувати якісну діагностику вчасно і безкоштовно, адже для тих, хто потребує невідкладної допомоги, ці послуги оплачуються за кошти держави. Оновлення в лікарні відділення екстреної медичної допомоги розпочато у 2017 році, а в 2019 році держава долучилася до проєкту, і, в рамках програми Президента України «Велике будівництво» було виділено 141 млн. грн з державного бюджету. Ще 151 млн грн. – з місцевого бюджету. Завдяки такій співпраці, сьогодні ми маємо результат – добудований корпус, забезпечений сучасним діагностичним обладнанням для лікування людей».

Завідувач відділення екстреної медичної допомоги Олена Чорнобаєва розповіла про те, як новітнє обладнання допоможе лікарям у щоденній роботі: «Відділення екстреної медичної допомоги працює цілодобово. Протягом доби ми приймаємо близько 100 – 120 пацієнтів. На сьогодні у нас обстежено 25586 хворих, з них 15412 осіб госпіталізовано до стаціонару. Решта від загальної кількості – це хворі, які лікуються амбулаторно: вони звертаються до нас самі або за направленням сімейного лікаря. Лікарі МНС у складі 8 осіб оглядають кожного хворого і залежно від виявленої у пацієнта патології, запрошують профільного спеціаліста. Враховуючи те, що наша лікарня хірургічного профілю, у нас працюють такі відділення як: хірургічне, урологічне, нейрохірургічне, відділення гнійно-септичної хірургії, відділення щелепно-лицевої хірургії та інші. Після належного огляду пацієнта направляють на стаціонарне лікування або на лікування до сімейного лікаря за місцем проживання». 

Вона також наголосила на тому, що для покращення співпраці між різними ланками медицини кожному мешканцеві нашої громади варто укласти декларацію зі своїм сімейним лікарем.

Довідка:

Вінницька міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги входить до складу Вінницького госпітального округу. В межах округу заклад виконує функцію багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування другого рівня та надає екстрену медичну допомогу жителям усього регіону. 

Ліжковий фонд лікарні нині – 320 ліжок цілодобового стаціонару, функціонують 2 реанімаційних відділення на 6 та 12 ліжок. 83% ліжкового фонду (265 ліжок) – це ліжка хірургічного профілю.

Залишити відповідь