Засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Жмеринській райдержадміністрації

Засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Жмеринській райдержадміністрації

        Сьогодні, 9 грудня 2021 року, під керівництвом заступника голови Жмеринської райдержадміністрації Євгенія Корнійчука проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Жмеринській райдержадміністрації.

      Щодо випадку виявлення хворого на сказ лиса на території урочища «Долина» Носковецького старостинського округу, Станіславської сільської територіальної громади Жмеринського району Вінницької області доповів начальник Жмеринського управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Микола Горбатюк:

05 грудня 2021 року під час полювання в урочищі «Долина» Носковецького старостинського округу, Станіславчицької сільської територіальної громади, головою Жмеринської районної організації Українського товариства мисливців та рибалок Гарбаром Володимиром Васильовичем було впольовано лиса. Після чого Гарбар В.В. використовуючи засоби індивідуального захисту поклав лиса в поліетиленову плівку та доставив до Жмеринської  районної державної лікарні ветеринарної медицини. Шкіру із впольованого лиса не знімали.

Працівниками Жмеринської районної державної лікарні ветеринарної медицини було відібрано матеріал від трупа лиса та направлено до Вінницької регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби, де було встановлено діагноз на сказ. Труп утилізовано шляхом спалювання в крематорії Жмеринської районної державної лікарні ветеринарної медицини. Проведено дезінфекцію місця та інвентарю що перебували в контакті з скаженою твариною.

Про випадок сказу надіслано інформацію до Відокремленого структурного підрозділу «Жмеринський районний відділ державної установи Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

Членами комісії обговорено та підтримано План Комплексних заходів по ліквідації сказу в неблагополучному пункті – урочищі «Долина» Носківецького старостинського округу, Станіславської сільської територіальної громади Жмеринського району та загрозливій зоні навколо нього.

Увагу мешканців територіальної громади, особливо дітей, необхідно звернути на проблему небезпечності сказу, зокрема – щодо негайного інформування ветеринарної та медичної служби району про нанесення людям або тваринам укусів бродячими, здичавілими чи дикими тваринами, а також у випадках виявлення тварин з підозрілою поведінкою чи їх трупів

Залишити відповідь