Жмеринське управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області інформує:

Жмеринське управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області інформує:

       Відповідно до листа Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів № 11.2.1-4/12488 від 01.12.2021 щодо звернення Асоціації «Українських імпортерів риби та морепродуктів» від 24.11.2021 №24/11-121, з приводу наступного:

         Напередодні Нового року в Українi активізувались  продавці фальсифiкату лососевої ікри.  При цьому фальсифiкат продається не тільки на ринках та в містах стихiйної торгівлі, але й в офіційних супермаркетах.
         Цей фальсифікат  розповоюджується у вигляді контрабандної продукцiї росiйського виробництва. Російська рибна продукція взагалі заборонена до
легального ввозу в Україну відповідно до постанови КМУ № 1147 вiд 30.12.2015 (УКТЗЕД 1604 – «ікра» та 03 – «риба»).
        Тобто, на цю продукцію взагалі немає нiяких документів про її походження та про якістъ. I такий фальсифiкат без будь-яких документiв про якість продукцii продається пiд виглядом контрабандної  продукції  в офіційних супермаркетах України. Найбльш розповсюдженими видами фальсифiкату на сьогоднішній день є металеві банки під виробника з Росії ООО «Ниваагропродукт».

Шановні оператори ринку!

Відповідно до частини 3 статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», якщо оператор ринку вважає або має підстави вважати, що харчові продукти, які він ввіз (переслав) на митну територію України, виробив, переробив або обіг яких здійснює, не відповідають вимогам безпечності, він негайно розпочинає процедуру вилучення цих харчових продуктів з обігу та у строк не більше двох робочих днів письмово інформує про виявлену невідповідність компетентний орган.

Якщо такі харчові продукти могли потенційно потрапити до споживача, оператор ринку інформує споживачів про причини їх вилучення та у разі потреби відкликає харчові продукти, якщо застосування інших заходів є недостатнім для досягнення прийнятного рівня захисту здоров’я споживачів.

Шановні споживачі!

У разі виявлення даної невідповідної продукції в обігу просимо негайно повідомити Жмеринське управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області за адресою: 

вул. Братерства, 40, м. Жмеринка, 23100, тел. (04332) 5-07-96,

e-mail: zhmerynka@vingudpss.gov.ua.

Залишити відповідь