Сергій Борзов: Відтепер у Вінниці є сучасна база для виховання нових чемпіонів!

Сергій Борзов: Відтепер у Вінниці є сучасна база для виховання нових чемпіонів!

Відтепер спорткомплекс «АКВА-ВІН» із 25-метровим басейном та вишками для стрибків додаватиме вінничанам чергову порцію  мотивації та повертати любов до спорту.

Реконструкція приміщень спортивного комплексу в м. Вінниця, по вул. Академіка Янгеля, 48 розпочалася ще в вересні 2018 року, завершились будівельно-монтажні роботи наприкінці минулого місяця. Спорткомплекс збудували 50 років тому на замовлення радянської армії. Відтоді будівлю капітально не ремонтували.

«Держава долучилась до ремонту – цьогоріч проєкт спорткомплексу по вул. Академіка Янгеля включили до програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво». Тепер на Замості є сучасний спортивний комплекс!», – зазначив Голова ОДА Сергій Борзов під час відкриття спорткомплексу, наголосивши на тому, що мета «Великого будівництва» – зробити спорт доступним для всіх.

Загальна кошторисна вартість – 82 млн грн., з них – за рахунок місцевого бюджету – 61,1 млн. грн, за рахунок коштів ДФРР – 12,4 млн. грн та субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво нових, реконструкцію та капітальний ремонт існуючих спортивних 50-метрових і 25-метрових басейнів – 8,2 млн грн.

Тут є гімнастичні, атлетичний та ігровий зали, глядацькі балкони. Особливістю СК є те, що він є повністю інклюзивним – пандуси, ліфти, підіймач у басейні.  На першому поверсі – атлетичний зал, зал для боротьби, зона очікування та рецепція. Другий поверх – зал для гандболу, футболу, волейболу та баскетболу, а також басейн розміром 25 на 14 метрів. Третій поверх – трибуни. 

Символічно, що перший заплив у реконструйованому басейні зробив дворазовий срібний призер Олімпійських ігор 1992 року Павло Хникін.

Тепер на базі оновленого СК зможуть проводити змагання з плавання та ігрових видів спорту. Важливо також, що вихованці міських спортивних шкіл користуватимуться спорткомплексом безкоштовно.

Для маломобільних груп населення змонтовано пандус на вході в спорткомплекс, на першому поверсі розташований вертикальний підіймач, в залі басейну розташовано мобільний механічний підіймач, ліфт, також на першому поверсі розташовано санвузол, а на другому поверсі – роздягальню.

До слова, басейн перебуватиме на балансі дитячо-юнацької спортивної школи № 3, заснованої у 1966 році. У школі де працює 13 тренерів-викладачів та навчається 329 вихованців, культивуються три види спорту. Це волейбол, гандбол та велоспорт. А з 1 грудня введено додаткове відділення – плавання. Школа бере участь у міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних змаганнях. Головними завданнями школи було і залишається забезпечення зміцнення здоров’я та різнобічного фізичного розвитку дітей, підготовка спортивного резерву для збірних команд України. Навчаються діти шкільного віку і студенти до 23-х років.

Як зазначила народний депутат України Ірина Борзова, особливо приємно, що держава допомогла місту добудувати такий важливий для людей спортивний об’єкт.

«Мрія збулась. Вінничани мають сучасний, красивий, доступний спортивний комплекс з басейном. Вітаю Вінницьку громаду, тепер у вас є «Аква-Він». Більшість вінничан пам’ятали «СКА на Фрунзе», місце, де проводили тренування, готувались до змагань. Як член Комітету з питань молоді і спорту, продовжую працювати над розвитком спортивної інфраструктури. Спорт повинен бути доступним для всіх, як жителів міст, так і мешканців сільської місцевості», – наголосила Ірина Борзова.

Залишити відповідь