Сергій Борзов: Валовий збір соняшнику в поточному році перевищив 1 млн. тонн, що є рекордним для області, також успішно розвивалось тваринництво і садівництво

Сергій Борзов: Валовий збір соняшнику в поточному році перевищив 1 млн. тонн, що є рекордним для області, також успішно розвивалось тваринництво і садівництво

Аграрний сектор області – це різногалузевий потужний агропромисловий комплекс. На Вінниччині потужно розвивається галузь зерновиробництва. Голова ОДА Сергій Борзов, зокрема,  відмітив, що 55 % у структурі посівних площ на Вінниччині займають посіви зернових культур.

«Поточний рік буде рекордним по виробництву зерна. Вирощуються  також технічні культури. Їх питома вага у структурі посівів становить 31 %

Зауважу, що зміна кліматичних умов розширила географію посівів соняшнику на теренах Вінниччини. Валовий збір соняшнику в поточному році перевищив 1 млн. тонн, що є рекордним для області»,- підкреслив Сергій Борзов.

Одними із пріоритетних позицій в розрахунку ефективності сільськогосподарського виробництва очільник області назвав такі культури як ріпак та соя.

В регіоні розвивається і галузь тваринництва, зокрема птахівництво. Кількість поголів’я птиці на кінець 2020 року по всіх категоріях господарств досягла 33,8 млн. голів, що в 3,3 рази більше 1990 року.

«Значне зростання виробництва м’яса птиці забезпечило лідерство регіону в загальнодержавному виробництві м’яса»,- зауважив голова ОДА.

Посадовець також підкреслив, що Вінниччина є потужним регіоном України по виробництву продукції садівництва, її переробки та вирощування посадкового матеріалу.

У структурі виробництва валової продукції сільського господарства виробництво плодово-ягідної продукції займає більше трьох відсотків.

Серед регіонів України по виробництву плодів та ягід  Вінницька область займає лідируючі позиції. Так,  в усіх категоріях господарств області площа багаторічних насаджень складає 26,5 тис. га.

Сергій Борзов акцентував: «Для Вінниччини садівництво є інвестиційно-привабливою галуззю, про що свідчить активне будівництво потужних сучасних плодосховищ, які містять холодильники з регульованим газовим середовищем. Наразі в області функціонує більше 50 фруктосховищ загальною ємністю понад 65  тис. тонн. Щорічно виробляється біля 300 тис. тонн плодово-ягідної продукції».

Залишити відповідь