Україна отримує вакцини проти COVID-19 трьома шляхами

Україна отримує вакцини проти COVID-19 трьома шляхами

Україна отримує вакцини проти COVID-19 трьома шляхами:

  • коштом державного бюджету через прямі закупівлі
  • безоплатно через глобальну ініціатива COVAX
  • як гуманітарну допомогу

Станом на 10 листопада 2021 року Україна отримала понад 31 млн доз вакцин різних виробників.

Державним коштом придбали:▪️ 10,2 млн доз вакцини CoronaVac від Sinovac Biotech ▪️ 9,7 млн доз вакцини Comirnaty від Pfizer-BioNTech▪️ 500 тис. доз вакцини Covishield/AstraZenecaОстанньої вакцини було законтрактовано 2 млн доз, але договір на поставку решти 1,5 млн було розірвано через те, що виробник не виконав його умов.Україна є одним з учасників COVAX – міжнародної ініціативи, яку було створено, щоб допомогти швидко розробити вакцини від COVID-19 та забезпечити доступ до них для всіх країн, незалежно від рівня статку.Через глобальну ініціативу COVAX доставили:▪️ 4,93 млн доз Moderna▪️ 1,25 млн доз Comirnaty▪️ 1,07 млн доз AstraZeneca▪️ 159 тис. доз CoronaVacЩе 3,36 млн доз вакцини AstraZeneca країна отримала як гуманітарну допомогу від різних європейських країн.

Наразі в Україні доступні 10,32 млн доз вакцин:▪️ 4,56 млн доз CoronaVac ▪️ 2,93 млн доз Moderna ▪️ 2 млн доз Comirnaty ▪️ 830 тис. доз AstraZeneca

До кінця 2021 року Україна законтрактувала ще 11 млн доз вакцини Comirnaty, та очікує отримати ще 4 млн доз цієї вакцини в межах міжнародної допомоги.Зараз у центрах та пунктах вакцинації по всій Україні доступні вакцини CoronaVac, Comirnaty та AstraZeneca. Майже 3 млн доз вакцини Moderna, яку доставили в межах COVAX цієї неділі, наразі знаходяться на національному складі. Незабаром їх розвезуть по всім регіонам країни.Усі вакцини проти COVID-19, які є в Україні, захищають від важкого перебігу коронавірусної хвороби та рятують життя.

Дізнайтеся більше на https://moz.gov.ua/koronavirus-2019-ncov та https://vaccination.covid19.gov.ua.

Знайдіть зручний пункт чи центр вакцинації та запишіться на щеплення – https://vaccination.covid19.gov.ua/list або за телефоном 0 800 60 20 19.

Leave a Reply