Нові покоління вінничан мають рости у сучасних комфортних умовах, незалежно від місця проживання, – Сергій Борзов про «Велике будівництво» на Вінниччині

Нові покоління вінничан мають рости у сучасних комфортних умовах, незалежно від місця проживання, – Сергій Борзов про «Велике будівництво» на Вінниччині

У Сутисках на Вінниччині триває реконструкція дитячого садочка «Пролісок» в рамках програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво».

Також, відповідно до національної програми, в області відновлюється дорожня інфраструктура.

«Дороги відроджують села та селища. Бо з невеликого села можна щодня без проблем доїжджати на роботу у більший населений пункт. А там – отримати послуги: від освітніх і лікарняних до адміністративних і побутових. Утримувати в селі велику лікарню немає сенсу. Але якщо є нормальні дороги, то можуть довезти або лікаря до пацієнта, або ж пацієнта – до лікаря. Те саме зі школами, садочками. Так працює система у багатших європейських країнах, де люди комфортно живуть у маленьких селищах і містечках.Транспортну мережу в Україні успішно відроджує «Велике будівництво» Володимира Зеленського. Разом з дорогами змінюємо й інфраструктуру. І не лише у великих містах», – коментує Голова ОДА Сергій Борзов.

За переконанням очільника області, нові покоління вінничан мають рости у сучасних комфортних умовах, незалежно від місця проживання – у селі чи у місті.

Приклад цьому – «Велике будівництво» у Сутисківській громаді. Нещодавно там завершили капітальний ремонт дорожнього покриття між населеними пунктами громади – від селища Сутиски до села Шершні.

Триває реконструкція дитячого садочку «Пролісок».

«У Сутисківській громаді проживає 6400 осіб. Дітей, які потребують відвідування дошкільного навчального закладу, – 320. А у місцевий дитсадок ходять лише 179 дітей.  Чому? Бо не вистачає місця. Заклад розміщений у двох будівлях. Перша – це основний корпус, де діє чотири групи – на 100 дітей. За державними санітарними нормами, таке приміщення розраховано лише на 60 дитячих місць, тобто наповнюваність садочку – 167%», – зазначив Сергій Борзов.  

Як повідомив Голова ОДА, у 2006 році проблему із недостатньою кількістю дитячих місць частково вирішили: взяли у тимчасову оренду три класних кімнати школи. На базі цього приміщення відкрито додаткові три вікові групи. Тут виховують ще 79 діток, однак, спальних місць – лише 62.

«Проект програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво» вирішить дитсадку чимало проблем. Насамперед,  приміщення. Сьогодні тут відсутні спортивний та музичний зали, а в одній із груп немає туалету.  Друга проблема – черга.  За браком місць сім’ї змушені віддавати дітей у садочки сусідніх населених пунктів – це і час, і гроші на проїзд. Або ж хтось із батьків вимушений залишатися з дитиною вдома. Окрім перевантаження груп, є ще інші невідповідності санітарно-гігієнічних умов. Зокрема, в організації харчування дітей. У корпусі, де була школа, їдальні немає – їжу носять з основного корпусу. Що передбачає проєкт «Велике будівництво»?  Це реконструкція існуючої двоповерхової будівлі, де раніше був дитячий садок заводу «АЕА». Останнім часом приміщення не використовувалось. 149 нових місць у садочку – це має стати головним результатом реалізації проєкту президентської програми», – зазначив очільник області.

До речі, будівельні роботи тут розпочали ще дев’ять років тому. За цей час перераховувалась кошторисна частина проєкту, змінились норми ДБН, з’явились нові сучасні рішення, зросла вартість матеріалів та обладнання, рівень заробітної плати. Розробленою проєктно-кошторисною документацією не було передбачено реконструкцію інженерних мереж водопостачання та каналізації, влаштування котельні вимоги з інклюзивності об’єкта, пожежний захист, благоустрій території та дитячі майданчики.

У 2021 проект скоригували: замінили тип покрівлі з пласкої на шатрову, що є більш надійною та менш затратною при експлуатації, враховано влаштування котельні. Також проект розділено на 2 черги, І чергу (4 групи) заплановано завершити до кінця 2021 року.

За словами Голови ОДА, для цього на 7 мільйонів збільшено обсяг коштів на об’єкт за рахунок перерозподілу фінансування державного фонду регіонального розвитку – до 26 млн грн.

«Після введення в експлуатацію І-ї черги об’єкт буде передано громаді та він буде використовуватись за призначенням як повноцінний дошкільний навчальний заклад», – зазначив Сергій Борзов.

Загальна кошторисна вартість – 53, 3 млн грн.

Завдяки підтримці народної депутатки Ірини Борзової на Сутисківський дитсадок держава виділила субвенцію – 2, 850 млн грн.

З місцевого бюджету профінансовано 1,6 млн грн.

Готовність об’єкта – 66%.

Наразі утеплюють, вирівнюють та фарбують поверхні фасаду, штукатурять та шпаклюють стін, влаштовують покрівлі, теплотрасу, зовнішнє та і внутрішнє водопостачання.

«У 2021 році ще два дитсадки на Вінниччині оновить «Велике будівництво» – у Гайсині та у Вінниці», – зауважив Голова ОДА.

#ВеликеБудівництво_Вінниччина

#Великебудівництво

#ВеликебудівництвоПрезидентаЗеленського

Залишити відповідь