До уваги жителів Жмеринського району! ОБЕРЕЖНО – ГРИБИ!

До уваги жителів Жмеринського району! ОБЕРЕЖНО – ГРИБИ!

Гриби – це дарунок лісу, але водночас вони є небезпечним продуктом харчування, який може призвести до отруєння, а іноді й смерті. Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах. Прикро, що багато людей висновки робить лише на основі свого гіркого досвіду

.Правила збирання грибів.1. Збирайте в лісі лише ті гриби, про які ви знаєте напевне, що вони їстівні. 2. Гриби, яких ви не знаєте чи які викликають у вас сумнів, не кладіть у їжу і не пробуйте сирими на смак. 3. Ніколи не беріть і не їжте грибів, що мають біля основи ніжки подібне на бульбу потовщення, вольву (як у червоного мухомора), не куштуйте їх. 4. Коли збираєте пластинчаті гриби, особливо сироїжки та лісові печериці, намагайтеся брати їх цілою ніжкою, щоб не допустити помилки, про яку згадано у попередньому пункті. 5. Збираючи для засолювання вовнянки, чорнушки, грузді, підгрузди та інші гриби, що мають молочний сік, обов’язково вимочіть їх і добре виполощіть у холодній воді, аби вимити гірку шкідливу для шлунку речовину. Те саме треба зробити з валуями, сироїжками, що мають їдкий, гіркий присмак, та із свинушками. 6. Назбиравши сморжів і зморшків, не забувайте, що їх неодмінно слід перекип’ятити (7-10 хвилин) у воді, щоб виварити отруту; воду після кип’ятіння вилити. 7. Ніколи не збирайте і не їжте грибів перестиглих, зморхлих, червивих, зіпсованих. 8. Не їжте сирих грибів. 9. Якщо ж зустрінете в лісі бліду поганку, краще знищте її. Червоний мухомор залишайте для лосів.

Профілактика отруєння грибами 1. Збирайте тільки ті гриби, які добре знаєте. 2. Ніколи не вживайте у їжу незнайомі гриби. 3. Добре знайте відміни їстівних і отруйних грибів. 4. Не купуйте на базарах суміші грибів із різних їх видів у якості грибної ікри, салатів, пирогів з грибами і інших виробів з подрібнених грибів. 5. Не робіть домашню заготівлю грибів у герметичній упаковці, що викликає захворювання ботулізмом. 6. Будь-яку заготівлю грибів на зберігання робіть тільки у відкритому посуді під марлею або папером. 7. Обов’язково перевіряйте гриби на радіоактивність. 8. Сушіть тільки певні види грибів, такі як білий гриб, підосичник, підберезник, маслюк, моховик, зморшок і трюфель білий; не користуйтеся сумнівними методами перевірки грибів на отруйність.

Залишити відповідь