У Мартинівській школі Жмеринської територіальної громади відкрили та освятили меморіальні дошки

У Мартинівській школі Жмеринської територіальної громади відкрили та освятили меморіальні дошки

У Мартинівській школі Жмеринської територіальної громади відкрили та освятили меморіальні дошки двом випускникам – Сапризі Сергію Миколайовичу та Гуку Владиславу Олеговичу, які віддали своє життя, захищаючи суверенітет і територіальну цілісність України.

Саприга Сергій Миколайович. Народився 18 грудня 1975 року в селі Межирів Жмеринської громади.

З 14 липня 2023 року став на захист рідної держави.

Солдат, старший стрілець 1 механізованого відділення 2 механізованого взводу 8 механізованої роти 3 механізованого батальйону в/ч А0222 49-річний Сергій Саприга загинув під час захисту незалежності України в н.п. Урожайне Донецької області.

Гук Владислав Олегович народився 22 серпня 1999 року у селі Мартинівка Жмеринського району. Тут пройшли його дитячі та шкільні роки.

Владислав став на захист України влітку 2024 року. Воював у лавах 59-ї окремої бригади імені Якова Гандзюка. Свій останній бій Владислав прийняв 26 жовтня поблизу села Калинове Покровського району Донецької області. Йому було 25 років.

До церемонії вшанування долучився заступник начальника Жмеринської районної військової адміністрації Вадим Соляник, який разом із рідними військових, їхніми друзями, духовенством, керівництвом, педагогічним та учнівським колективами школи вшанували Героїв – земляків хвилиною мовчання.

«Ми відкриваємо меморіальні таблиці героям сучасності, патріотам рідної землі. У стінах цієї школи вони зростали, мріяли, будували плани на майбутнє. Але коли настав вирішальний момент, то без вагань стали на захист України, – зазначив Вадим Сергійович.

– Це не просто пам’ятні таблиці, це – символ вдячності й шани нашим землякам, молодим людям, справжнім воїнам. На жаль, їхні життя обірвалися, але пам’ять про них житиме в наших серцях та у стінах рідної школи. Вони боролися за нашу свободу й віддали найдорожче – своє життя, залишившись прикладом для майбутніх поколінь. Низький уклін батькам і вчителям, які виховали гідних українців. Вічна пам’ять і слава українським захисникам. Вони продовжують жити серед нас – у наших спогадах, молитвах та у щоденній боротьбі за перемогу!»

Також присутні вшанували пам’ять випускника школи Миколи Яжука, який загинув, захищаючи незалежність України. Меморіальну таблицю Герою було встановлено раніше.

Будьмо гідними пам’яті Героїв!

Слава Україні!

Героям Слава!

Залишити відповідь