Саме такою була тема засідання «круглого столу», що відбувся минулого тижня в приміщенні Жмеринського міськрайонного центру зайнятості за участю соціальних партнерів: начальника управління пенсійного фонду України в місті Жмеринці та Жмеринському районі, директора відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Жмеринському районі Вінницької області і представників управління соціального захисту населення Жмеринської районної державної адміністрації, управління праці та соціального захисту населення Жмеринської міської ради та роботодавців.

  Директор центру Тетяна Когут детально поінформувала присутніх про проблеми у працевлаштуванні осіб з інвалідністю, які зараз перебувають на обліку в центрі зайнятості. Зокрема, про те, що труднощі працевлаштування інвалідів зумовлені низьким рівнем зацікавленості роботодавців у створенні таких робочих місць. Особливо це стосується підприємств залізничного транспорту, де високі вимоги до проходження медичного огляду. Також не менш важливим фактором є формування відповідної громадської думки, подолання негативних стереотипів, які ще існують у суспільстві по відношенню до людьми з особливими потребами, особливо щодо їхньої професійної самореалізації на ринку праці.

  Засідання “Круглого столу” проходило у формі діалогу. Учасники обмінювались досвідом, інформували про можливості своїх установ щодо надання необхідних послуг, які стосуються життя кожного інваліда, надавали пропозиції щодо подальшої співпраці зі службою зайнятості, розробляли заходи, спрямовані на роз’яснення найбільш гострих та складних проблем, а також можливі шляхи співпраці у напрямку сприяння адаптації цих людей до сучасного життя.

  На даний час із зареєстрованих громадян із числа осіб з інвалідністю, майже 40% працевлаштовано, 10% проходило профнавчання на замовлення роботодавця та 6% приймало участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру. Жмеринський центр зайнятості і надалі буде співпрацювати з соціальними партнерами, роботодавцями та сприяти зайнятості осіб з особливими потребами.

  Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Т. Сметанська