Про економію коштів районного бюджету йшла мова на розширеній нараді під керівництвом голови районної ради Василя Малярчука, першого заступника голови райдержадміністрації Олександра Монастирського, за участю селищного, сільських голів, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, директорів загальноосвітніх закладів району, головних лікарів медичних установ, керівників закладів культури.

  На порядку денному розглядалось єдине питання : яким чином зекономити кошти для того, щоб утримувати заклади соціальної сфери в 2017 році. Проблема виникла внаслідок змін в Бюджетному законодавстві. В наступному році державна субвенція буде спрямовуватись виключно на виплату заробітної плати працівникам соціальної сфери. Питання щодо утримання загальноосвітніх закладів, харчування дітей, заробітна плата тех. працівникам, підвозу вчителів, плата за комунальні послуги, ін. лягає тягарем на районний бюджет.

  Розмова була відверта та конструктивна. Голова районної ради Василь Малярчук за допомогою слайдів з діаграмами, аналітичним матеріалом ознайомив присутніх із потребами на життєдіяльність соціальних закладів, доходами – витратами бюджетів сільських, селищної рад, закликав присутніх надавати конкретні пропозиції щодо шляхів економії та оптимізації.

  Першою своє бачення вирішення проблеми висловила начальник відділу освіти Інна Цимбал. Вона закликала директорів шкіл надати пропозиції щодо економії коштів по кожному закладу. Запропонувала передати у спільну комунальну власність району загальноосвітні заклади, що дасть можливість приймати рішення про оптимізацію навчальних закладів на рівні району. Інна Володимирівна запропонувала також оптимізувати Демидівську школу, що дасть економію коштів близько 860 тис. грн..

  Голова районної ради Василь Малярчук та перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Монастирський запропонували головам сільських селищної рад розглянути питання прийняття загальноосвітніх закладів І ступенів на своє утримання.

  Наступним свої пропозиції щодо функціонування закладів медицини в режимі економії висловив начальник відділу охорони здоров’я райдержадміністрації Олександр Ярмоленко. Він зазначив, що державна політика щодо реформування медичної галузі спрямована на створення страхової медицини, що значно покращить рівень надання медичних послуг. Адже появиться мотивація лікаря і пацієнта.

  В 2017 році в районі потрібно підсилити вторинний рівень надання медичних послуг, зокрема зміцнити матеріальну – технічну основу центральної районної лікарні, яка в майбутньому стане базовою та буде обслуговувати декілька районів.

  Економію близько 500 тис. грн.. бачить в реорганізації медичних закладів в населених пунктах, де проживають менше 300 чол. в медичні пункти тимчасового базування.

  Виникла дискусія між сільськими головами щодо утримання медичних закладів. Своє бачення висловили Станіславчицький сільський голова Володимир Перепечай, Людавський сільський голова Роман Пашковський, ін.

  Всі були єдині в тому, що медичні заклади повинні бути у власності територіальних громад.

  Начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Юрій Рубан підтримав думку про передачу закладів соціальної сфери на баланс сільських, селищної рад. Адже наразі клубні та бібліотечні заклади є на утриманні територіальних громад, що привело до зміцненню матеріальної бази, належне проведення ремонтних робіт, ін. В районі є заклади культури, яких доцільно було б оптимізувати, але рішення повинні прийняти органи місцевого самоврядування. Юрій Олексійович закликав керівників територіальних громад при прийнятті таких важливих рішень щодо оптимізації узгоджувати з відділом культури та туризму райдержадміністрації.

  До своїх колег звернувся Браїлівський селищний голова Валерій Резедент. Він закликав голів брати відповідальність за розвиток своїх територіальних громад, а не витрачати субвенцію з районного бюджету тільки на утримання апарату.

  Підсумовуючи нараду голова районної ради Василь Малярчук зазначив, що до вирішення проблеми утримання закладів соціальної сфери повинен долучитись кожен. Запропонував розмову продовжити на наступному тижні за участю керівництва району, структурних підрозділів райдержадміністрації, керівників соціальних закладів окремо по кожній територіальній громаді. Закликав до цього часу напрацювати пропозиції.