Нещодавно в КЗ "Жмеринська ЦРБ ім. В. П. Вовкодава" відбувся шаховий турнір серед юнаків та дівчат. Перед його початком працівники бібліотеки Інна Грибик та Катерина Пастух розповіли юним інтелектуалам про історію виникнення шахів та їх вплив на життя людини. Шахи люблять і знають у всіх куточках нашої планети. Ця гра вважалася вишуканою забавою мудреців і володарів, але поступово завоювала розум і серця усіх. Для підтвердження цих фактів було зроблено перегляд літератури за назвою "Шахова королева".

  У змаганнях брали участь 35 юних шахістів м. Жмеринки та Жмеринського району, які виборювали звання кращих. За підсумком 6-го турніру в напружених шахових баталіях спостерігав головний суддя Олег Володимирович Макогонюк. 1 місце серед дівчат здобула Соня Орловська, 2 місце – Вероніка Панфілова, 3 місце – Кіра Романюк, а між юнаками 1 місце зайняв Олександр Полігас, 2 місце – Тарас Лисиця, 3 місце – Михайло Орловський.

  Під час закриття змагань Голова федерації шахів Анатолій Григорович Ходюк нагородив юних інтелектуалів грамотами та цінними подарунками, а бібліотеці подарував декілька книг про шахи.

  Багато людей переконані, що ця гра для тих, хто володіє високим інтелектом і кожна людина здатна підвищити свій інтелект, освоївши цю гру.

  І. В. Грибик, К. В. Пастух
працівники КЗ "Жмеринської ЦРБ ім. В. П. Вовкодава"