Багатостраждальний український народ має героїчну та водночас трагічну історію, однією із жахливих сторінок якої є Голодомор 1932 – 1933 років.

  За неповних два роки Україна втратила близько 10 млн. свого населення. Це страшний урок історії, який ми не маємо права забути.

  На Жмеринщині загальнорайонний скорботний захід із вшанування світлої пам’яті усіх загиблих під час голодоморів в Україні проведено 25 листопада 2016 року в с.Жуківці біля будинку культури.

  Участь у заході взяли: заступник голови районної ради В.Бігас, начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Ю.Рубан, начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації О.Сокол, Жуковецький сільський голова Н.Тріскун, протоієрей УПЦ Петро Шавула, голова первинної ветеранської організації Т.Маніленко, директор Жуковецької ЗОШ І-ІІ ст.. С.Нечай, учнівська молодь, громадськість, представники засобів масової інформації.

  З промовою перед присутніми виступили Н.Тріскун, В.Бігас, Ю.Рубан.

  Тематичні виступи підготовлено учнями школи та працівниками районного і сільського будинків культури.

  Хвилиною мовчання вшанували пам'ять, тих хто став жертвою тоталітарного режиму.

  Своїми важкими, й здавалося, неймовірними спогадами, тоді ще 5-ти річного хлопчака, поділився з присутніми Т.Маніленко.

  Учасники заходу отримали по шматочку хліба як символ життя та спомин про загублені душі.

  До пам’ятника жертвам Голодомору 1932-1933 років покладено квіти, пшеничне колосся, запалено свічки пам’яті.

  Отець Петро провів заупокійну службу за невинно убієнними співвітчизниками та земляками, в тому числі. Повчальною та проникливою була його проповідь.

  В приміщенні школи демонстрували художній фільм «Голод 1933».

  Ми добре засвоїли урок. Такі події не повинні повторюватися! Нехай у кожній хаті буде вдосталь хліба, панує достаток та затишок!